Гончаренко: Російські розвідники спокійно зможуть проникнути на територію України і з візовим режимом G

Гончаренко: Плюси цього рішення неочевидні, а мінуси – очевидні
Фото: Алексей Гончаренко / Facebook

Якщо Кабінет Міністрів України вирішить увести візовий режим із РФ, Верховна Рада не зможе перешкодити йому, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник голови парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко.

Аргументи українських політиків і чиновників на підтримку введення візового режиму з Росією є непереконливими, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник голови парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко.

"Якихось нових аргументів для введення візового режиму з РФ я не почув, а ті, що звучали раніше, уважаю непереконливими. Ті, хто виступає за візовий режим із Росією, кажуть, що це підвищить безпеку. Але я не розумію, як саме. Адже російські розвідники спокійно зможуть проникнути на територію України і з візовим режимом. Особливо враховуючи той факт, що в нас 400 км неконтрольованого кордону. Тобто введення віз їх ніяк не зупинить", – зазначив нардеп.

Він акцентував на тому, що парламент не зможе перешкоджати введенню візового режиму з РФ, якщо уряд вирішить піти на такий крок.

"Водночас Росія, безумовно, уведе дзеркальні заходи. І візовий режим з їхнього боку може вдарити по мільйонах українців. У когось у РФ живуть родичі, виникне проблема з кримчанами, Москва почне наполягати на відкритті консульських центрів у всій Україні, а це будуть нові точки для російських спецслужб. Загалом виходить таке: плюси цього рішення неочевидні, а мінуси – очевидні. Тому я проти такої ініціативи. Але якщо Кабінет Міністрів вирішить піти на цей крок, то Верховна Рада не зможе перешкодити йому. Виконавча влада має повне право ухвалити таке рішення", – підкреслив Гончаренко.

1 червня на шостому національному молитовному сніданку секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що Україні потрібно якомога швидше ввести візовий режим із Росією. На його думку, це питання "вже перезріло".

21 травня джерела "РБК-Україна" у парламенті повідомили, що найближчим часом Верховна Рада може проголосувати за введення візового режиму з Росією. Інформацію про консультації з цього питання підтвердив депутат від "Народного фронту" Андрій Тетерук.

22 травня Гончаренко заявив, що більшість його колег не підтримує ініціативи запровадження віз для росіян.

Спікер Ради Андрій Парубій зазначив, що провал голосування з цього питання буде мати дуже негативний резонанс.

У Кремлі заявили, що введення візового режиму з Росією завдасть величезної шкоди українській стороні.

З березня 2015 року росіяни можуть в'їжджати на територію України тільки за закордонними паспортами, українці можуть їздити до Росії за внутрішнім паспортом.