Гонтарева наприкінці минулого року зустрічалася з головою "Внешэкономбанка" РФ – журналіст
Ведучий програми "Гроші" на "1+1" Олександр Дубинський із посиланням на власні джерела заявив, що російський державний "Внешэкономбанк" планує продати український банк, імовірно, Валерію Хорошковському. Саме з цими планами була пов'язана зустріч голови "Внешэкономбанка" Сергія Горькова з керівником Нацбанку України Валерією Гонтаревою, запевняє журналіст.
Глава Національного банку України Валерія Гонтарева зустрічалася наприкінці 2016 року з керівником російського державного "Внешэкономбанка" Сергієм Горьковим. Про це заявив у Facebook із посиланням на власні джерела ведучий програми "Гроші" на "1+1" Олександр Дубинський.
"Поки вся стрічка забита новинами про обстріл Авдіївки та загибель мирних жителів, голова Національного банку України без проблем зустрічається з головою державного банку РФ "Внешэкономбанк" Сергієм Горьковим. За моїми даними, їхня зустріч відбулася наприкінці минулого року і була пов'язана з намірами ВЭБ, головою наглядової ради якого виступає Дмитро Медведєв, продати український банк (за деякими даними – Валерію Хорошковському)", – написав журналіст, не уточнюючи, про продаж якого банку йдеться.
Дубинський наголосив, що Горьков має прямий зв′язок зі спецслужбами РФ.
"Горьков – не просто підлеглий глави уряду Кремля, а ще й ФСБшник. У 1994 році він закінчив Академію Федеральної служби безпеки Російської Федерації, нагороджений орденами. Я, звісно, розумію, що Гонтарева дуже шанобливо ставиться до інтересів російських державних банків і фактично Кремля. (посилання в тексті – авторські. – "ГОРДОН"). Але пора б уже і честь знати. Бо допомагати російським державним фінансовим корпораціям, які оплачують війну, на тлі щоденних смертей українських солдатів – це очевидне бл...дство. Зрештою, ні. Я ж не думаю, що Валерія Олексіївна робить це з любові", – резюмував він.
Про спроби російської групи ВТБ продати банк "ВТБ Україна" наприкінці минулого року писало видання "Комерсант" із посиланням на кілька джерел.
У середині жовтня глава "ВТБ Капіталу" Юрій Соловйов повідомляв, що російська фінансова група ВТБ втратила через ситуацію в Україні понад 85 млрд рублів (близько $1,4 млрд). За його словами, українські санкції у банківському секторі жорсткіші, ніж європейські.
Фінансова група ВТБ складається з понад 20 кредитних і фінансових компаній. Головна компанія групи – "Банк ВТБ" – займає друге місце в Росії за активами (12,6 трлн руб.) і капіталом (1,4 трлн руб.).
За даними НБУ на 1 жовтня 2016 року, у ВТБ було 54 відділення в Україні.