Гордон: Хочу попросити ЄС – сміливо запроваджуйте санкції проти наших негідників-корупціонерів, але не скасовуйте безвіз
За корупцію в Україні країни Євросоюзу мають запроваджувати адресні санкції, але не карати всіх громадян і не скасовувати безвізовий режим, уважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що Європейський союз має запроваджувати санкції проти українських чиновників-корупціонерів, але не карати за корупцію весь український народ. Таку думку він висловив в ефірі телеканала "112 Україна".
"Я б хотів, користуючись нагодою, якщо мене слухають представники країн Євросоюзу, попросити їх не карати країну, у якої керівники такі корупціонери, а карати адресно керівників-корупціонерів. Якщо ви підозрюєте когось у корупції (міністрів, депутатів – кого завгодно), запроваджуйте проти них персональні санкції – заарештовуйте їхні рахунки, не пускайте їх до себе, торбіть їх! Торбіть зі страшною силою всіх, кого ви підозрюєте у корупції. Але прохання: не чіпайте простих людей, не скасовуйте безвіз. Уважаю, що безвіз – це дуже важливе досягнення", – сказав Гордон.
На його думку, більшість українців не володіє достатнім обсягом інформації, тому обирає собі недостойних керівників.
"Зрозумійте: люди в Україні, з одного боку, винні (ми всі винні, що таких мерзотників обираємо щоразу багато разів), але з іншого боку – не винні, тому що більшість народу у нас – абсолютно забиті люди. Вони не розуміють, що відбувається, не володіють достатньою кількістю інформації... А необізнані люди не винні! Ось цих пик вони й обирають. У підсумку ці пики крадуть далі", – зазначив журналіст.
Він уважає, що введення санкцій проти частини корупціонерів матиме позитивний ефект.
"Хочу попросити всіх представників Євросоюзу – сміливо та безкомпромісно запроваджуйте санкції проти наших негідників. Щоб іншим не кортіло, щоб усі зрозуміли: час запроваджувати правила гри, за якими будуть грати всі", – запропонував журналіст.
Безвізовий режим між Україною і Європейським союзом набрав чинності 11 червня. За півроку, за даними Державної прикордонної служби України, ним скористалося 355 тисяч українців.
20 грудня Єврокомісія опублікувала звіт, у якому вказала, що Україна виконує вимоги у межах лібералізації візового режиму з ЄС, але владі варто приділити більше уваги зміцненню незалежності антикорупційних органів.
В інтерв'ю "Європейській правді", опублікованому 21 грудня, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон сказала, що після атак на антикорупційні органи України в Європейському союзі виникло питання про припинення безвізового режиму. "Коли ми побачили такі нападки, такі атаки на тих, хто веде боротьбу з корупцією, для нас, для ЄС, це було шоком", – заявила дипломат.
22 грудня глава МЗС України Павло Клімкін сказав, що безвізовому режиму України з Європейським союзом нічого не загрожує, "але те, що обіцяли, потрібно виконувати". "Я пам'ятаю, як ми робили безвізовий план. І створення антикорупційних органів було частиною цього плану", – наголосив міністр.
Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в коментарі "ГОРДОН" висловив думку, що якщо Україна не буде виконувати взяті на себе зобов'язання, реакція Євросоюзу буде адекватною і дуже болючою. "Якщо ми перейдемо всі допустимі межі, скасування безвізу і персональні санкції з боку ЄС відкидати не можна", – вважає він.