Гордон: Я виступив на підтримку Смешка не як журналіст, а як людина, яка любить свою країну
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив, що публічно підтримує балотування у президенти екс-голови СБУ Ігоря Смешка не як власник великого видання, а як громадянин своєї країни. Він підкреслив, що не впливає на редакційну політику видання "ГОРДОН".
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в ефірі телеканала ZIK сказав, що підтримав одного з потенційних кандидатів у президенти України – екс-голову СБУ Ігоря Смешка – насамперед як громадянин своєї країни, а не як медіа-менджер і власник великого видання.
12 січня Гордон виклав у YouTube відеозвернення, у якому заявив, що вважає Смешка ідеальним кандидатом у президенти України, і закликав того балотуватися. На сьогодні це відео зібрало понад 1,8 млн переглядів.
"Я єдиний [із представників ЗМІ], хто виступив [на підтримку] і проагітував за кандидата... Але я це зробив не як журналіст, а як людина, яка любить свою країну, народилася в Києві. Мої батьки теж народилися в Києві, бабусі й дідусі тут жили (мого дідуся – заступника голови Київського міськвиконкому – було повішено в Києві у вересні 1941 року). Мені як людині, яка відчуває Київ своїм містом, а Україну – своєю країною, не однаково, хто буде президентом. Я не хочу звідси нікуди виїжджати, а тим більше тікати. Мені тут дуже тепло і затишно, більше ніж три дні я не можу ніде перебувати – у мене починається занепокоєння, мені треба їхати додому... тобто мені не однаково. І дивлячись на весь цей [передвиборчий] цирк, на цей атракціон, я вирішив звернутися до людей, тому що в мене є якийсь авторитет, у мене є якийсь вплив на суспільство", – сказав Гордон.
Він підкреслив, що є заможною людиною, ніколи в жодного політика не брав грошей, а записав відеозвернення тільки тому, що йому не однаково, як далі розвиватимуться події в Україні.
"Як людина щира, яка ніколи не брала в жодного політика грошей, ніколи з жодним політиком не була пов'язаною (я доволі рано став заможною, можна сказати, багатою людиною, і сам міг би дати багатьом політикам гроші, просто щоб вони не йшли в політику і займалися іншими справами), зрозумів, що я маю це зробити", – пояснив журналіст.
Гордон нагадав, що він уже робив такі вчинки в минулому. Наприклад, під час Помаранчевої революції у 2004 році, коли ЦВК уже оголосила Віктора Януковича переможцем президентських виборів, у прямому ефірі на "5 каналі" закликав людей далі брати участь в акціях протесту.
"Мені було що втрачати... І я пишаюся цим своїм вчинком. Цей виступ є на YouTube. Тоді я вчинив не як бидло, не як раб, а як людина", – зазначив журналіст.
Ведучий Сергій Рахманін сказав, що, оскільки Гордон у виборців асоціюється з конкретним виданням, така агітація "певною мірою – це зловживання своїм місцем роботи". Але Гордон заперечив, що він не втручається в роботу журналістів.
"Є видання "ГОРДОН". Воно займає найвищі щаблі в українській інтернет-журналістиці. Звичайно, я маю до нього відношення – бо я його засновник, я певний час вкладав у його розвиток гроші... Ми не залежали і продовжуємо не залежати ні від кого. Я хочу підкреслити, що це єдине інтернет-видання такого класу, у якого немає хазяїна-олігарха чи просто якогось заможного дяді... За ним стою я особисто. Але! Що таке сучасна демократична журналістика? Журналісти інтернет-видання "ГОРДОН", багатьох із яких я навіть не знаю в обличчя, живуть своїм життям, вони роблять класний продукт, і вони знають, що ніхто не може чинити на них тиск", – сказав Гордон.
Вибори президента України відбудуться 31 березня. На сьогодні ЦВК зареєструвала 19 кандидатів у президенти.