Гордон назвав Соловйова "дупою, що говорить"

Гордон: Керівникам російських телеканалів треба берегти Соловйова, щоб він, не дай бог, дупу не зламав
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон підтримав українських політиків, які іноді беруть участь у російських ток-шоу і відстоюють проукраїнську позицію. За його словами, у РФ багато розумних людей, але без альтернативного погляду вони змушені дивитися програми пропагандиста Володимира Соловйова.

Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в ефірі телеканала "Україна 24" 30 березня назвав російського пропагандиста Володимира Соловйова "дупою, що говорить".

Про Соловйова він згадав у контексті історії з російською акторкою й телеведучою Катериною Стриженовою, яка у прямому ефірі пропагандистського ток-шоу "Время покажет" на "Первом канале" впала і зламала руку.

"Шкода, звичайно... Але навіщо гарній жінці, талановитій, з українським корінням брати участь у цій брудній кампанії проти України? Не розумію! – сказав Гордон. – До речі, після того, як вона руку зламала, мені спала на думку ідея. Керівникам російських телеканалів треба берегти Соловйова, щоб він, не дай бог, дупу не зламав, тому що проти України він говорить саме цим місцем".

Глядачі поставили Гордону запитання, навіщо, на його думку, українські політики долучаються до ефіру російських пропагандистських програм.

"Деякі долучаються, щоб підіграти російській політиці. Деякі, як [експрезидент України] Леонід Макарович Кравчук, долучаються іноді, щоб відстоювати українську позицію. Я це підтримую. У Росії дуже багато розумних, тонких, тямущих людей. Вони, на жаль, дивляться це обдовбувальне російське телебачення, цю дупу, що говорить, Соловйова, тому їм необхідно роз'яснювати українську позицію, українську точку зору. Я вважаю, що це правильно й добре", – зазначив Гордон.

Соловйов відомий своїми пропагандистськими заявами на захист політики Кремля. Із 2010 року він працює на державному каналі "Россия 1". Веде програми "Вечер с Владимиром Соловьевым" і "Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым". У серпні 2014 року його додали до списку санкцій України за позицію щодо анексії Криму.

Зарплата Соловйова на телеканалі, за даними видання "Собеседник", становить приблизно 67 млн руб. на місяць (орієнтовно $900 тис.). Коментуючи цю інформацію, пропагандист сказав: "Тут якісь дурні написали, що в мене зарплата 67 млн. Що набагато нижче моєї реальної зарплати. 67 млн за ефір, за годину!"

За оцінкою Держдепартаменту США, Росія щорічно витрачає $1,4 млрд на пропаганду.

У серпні 2020 року Держдеп опублікував звіт про "російську екосистему дезінформацію та пропаганду". Американські чиновники описали принципи роботи російської пропаганди й засобів передання інформації. У доповіді йдеться, що система російської пропаганди складається з "п'яти стовпів": офіційних каналів зв'язку; міжнародного мовлення, що фінансує держава; проксі-ресурсів; соцмереж і кібератак.