Гордон: Потрібно "працювати" з хлопцями з оточення Путіна. Усі вони шалено люблять свою країну, але тільки бабки тримають на Заході
У західних країн залишаються можливості вплинути на політику Російської Федерації, серед найефективніших кроків, уважає журналіст Дмитро Гордон, – тиск на наближених до президента Росії Володимира Путіна.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон уважає, що найефективніший спосіб уплинути на політику Росії – натиснути на оточення президента РФ Володимира Путіна. Таку думку він висловив в ефірі телеканала "112 Україна".
"Як би я робив? Я би негайно взяв хлопців, які оточують Путіна, і з кожним із них працював би окремо. Тому що вони всі патріоти Росії, вони шалено люблять свою країну, тільки бабки, накрадені у своїй країні, тримають на Заході. Лікуються вони та їхні сім'ї на Заході, літаки в них особисті західні, вони вчать своїх дітей на Заході. І діти залишаються на Заході, як правило, у всіх, окрім тих, хто очолює банки, великі державні корпорації. Ці списки всі є в інтернеті", – сказав Гордон.
Журналіст уважає, що у всіх наближених Путіна потрібно запитувати, що їм дорожче: гроші чи стосунки з президентом.
"Працювати" треба з кожним і говорити: "Що тобі дорожче: твої бабки, які зберігаються в нас, чи прапор Росії та Путін, якому ти сьогодні відданий?". Це перше. А друге – санкцій ще багато: SWIFT можна відключити, "боїнги", "аеробуси" та запчастини до них припинити продавати можна... Там великий набір. Фінансова розвідка Сполучених Штатів знає абсолютно точно, де в кого які гроші лежать, тому що всі транзакції, які проводять у доларах по світі, вона відслідковує", – зазначив він.
Санкції проти окремих росіян і російських компаній за анексію Криму й агресію на сході України ввели у 2014 році Євросоюз, США, Канада, Австралія та деякі інші країни. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали. Під санкції потрапили, зокрема, близькі до Путіна бізнесмени – Геннадій Тимченко та брати Ротенберг.
У 2015 році агентство Bloomberg повідомляло, що Путін звузив своє найближче оточення до "купки радикально налаштованих силовиків", які підтримують його політику в Україні. До кола наближених російського президента, за даними агентства, тепер належать не великі підприємці, а секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев, керівник Федеральної служби безпеки Олександр Бортніков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу.