Гордон про обшуки в будинку Кличка: Я не кажу, що він святий і не помиляється. Але він гордість країни, з ним не можна так поводитися

Гордон: Кличко зробив для України в тисячу разів більше, ніж багато хто з тих, хто сьогодні його гудить
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон 18 травня в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" розкритикував останні дії української влади щодо мера Києва, раніше – титулованого спортсмена Віталія Кличка.

"Я Віталія Володимировича дуже поважаю і дуже люблю. Це людина, яка є символом України. Він зробив для України в тисячу разів більше, ніж багато хто з тих, хто сьогодні його гудить. Навіть якщо він десь не має рації, поводитися з ним так не можна. Тому що він гордість нашої країни", – переконаний журналіст.

Гордон сказав, що в нього, як у киянина, є багато претензій до київської влади.

"Я говорю про це відкрито: мені багато чого не подобається в моєму місті. Я вважаю, що воно не так має розвиватися. Мене навіть багато що злить... Це з одного боку, з іншого боку – фігура Віталія Кличка. Коли справа стосується Віталія Кличка, я починаю перейматися, тому що я його люблю, поважаю і він заслужена людина, яка принесла Україні славу. З ним не можна так поводитися", – сказав журналіст.

На його думку, деякі представники української влади хочуть прибрати Кличка з політики.

"У наявності бажання відтерти і прибрати Віталія Володимировича. Тобто в деяких людей у новій владі є бажання замінити всіх, хто "не наш", хто плутається під ногами і заважає вести Україну у "світле майбутнє"... Це небезпечна тенденція, яка може погано закінчитися", – вважає Гордон.

Він зазначив, що в сучасній Україні є лише кілька знакових фігур. Якщо в іноземців запитати, кого з українців (не політиків) вони знають, то ті дадуть відповідь, що боксерів Віталія та Володимира Кличків, футболіста і тренера Андрія Шевченка і, можливо, переможниць пісенного конкурсу "Євробачення" Руслану і Джамалу, продовжив журналіст.

"Є поняття національної гордості... Я ж не кажу, що Кличко – святий, що не помиляється. Усе можливо. Але поводитися [з ним] треба правильніше", – сказав журналіст.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Уранці 18 травня у ЗМІ з'явилася інформація, що в багатоквартирний будинок на вулиці Богдана Хмельницького в Києві, де проживає Кличко, прибула група озброєних людей в екіпіруванні співробітників правоохоронних органів.

Пізніше стало відомо, що обшуки проводили співробітники Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю та співробітники Державної фіскальної служби в межах кримінального провадження про фальсифікацію нафтопродуктів. У спецслужбі заявили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають – слідчі дії нібито проводили двома поверхами нижче. "Я знаю людей, які тут живуть... Дуже бідні люди, не знаю, які там кримінальні провадження можуть бути", – прокоментував інформацію спецслужби Кличко.

Мер Києва розповів журналістам, що силовики приходили до його квартири, – це зафіксували камери відеоспостереження. Кличка в той момент удома не виявилося, оскільки він був на тренуванні. У СБУ відповіли, що підходили до квартири не тільки Кличка, але й інших його сусідів по під'їзду. "Двоє співробітників СБУ в цивільному подзвонили у двері і, не дочекавшись відповіді, пішли до інших сусідів, щоб отримати інформацію про фігурантів провадження", – пояснили у відомстві.

У ДФС заявили, що обшуки в межах цього провадження проводили не тільки в Києві, а й у Київській, Чернігівській і Луганській областях. У відомстві повідомили, що викрили групу, яка виробила контрафактні нафтопродукти на суму понад 100 млн грн.

Кличко назвав версію правоохоронців непереконливою і заявив, що такого не було навіть за часів президентства Віктора Януковича. Мер Києва вважає, що Офіс президента тисне на столичну владу, тому що чиновників дратують міські ініціативи.

Минулого тижня в низці комунальних підприємств Києва (зокрема, у "Київзеленбуді" та "Київавтодорі"), а також у департаментах Київської міської державної адміністрації та вдома у близького соратника Кличка, голови виконкому партії УДАР Артура Палатного також проводили обшуки. Вони відбулися і цього тижня. У Державній фіскальної службі повідомили, що загалом провели більше ніж 30 обшуків, вони стосувалися ухилення від сплати податків і зловживання повноваженнями. За даними прокуратури, про підозру повідомили 11 осіб, зокрема чинних співробітників департаментів КМДА, комунальних і підрядних підприємств.

Кличко заявив, що в його команді "нульова толерантність до корупції" та що обшуки нагадують йому "якісь нальоти". Він припустив, що головна причина масових обшуків – самостійність київської влади і невиконання вказівок Офісу президента. "Тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви у школу ходили. Тому перебуваю у відмінній формі", – підкреслив мер міста.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що обшуки на комунальних підприємствах Києва не пов'язані з політикою. За його інформацією, там виявлено махінації "на десятки мільйонів гривень" і "побудована шкідлива тіньова система".