Гройсман про створення антикорупційного суду: Усе, що залежить від уряду, ми зробимо вчасно і якісно
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду вже цього тижня ухвалити у другому читанні і в цілому закон про створення антикорупційного суду.
Створення в Україні антикорупційного суду стане сигналом для суспільства, міжнародних партнерів та інвесторів про повну рішучість у боротьбі з корупцією, сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Усе те, що залежить від уряду, ми зробимо вчасно і якісно, щоб цей суд почав функціонувати. Найголовніше, щоб він був незалежним", – сказав він.
Гройсман підкреслив, що цей суд повинен бути "самодостатньою організацією, яка не підкоряється нікому, абсолютно збалансованою", а також має високий ступінь відповідальності та прозорості.
"Якщо ми допустимо, що такий суд буде створено під чиїмось упливом, це може бути ще одне розчарування, тому дуже важливо, щоб цей суд був незалежним і справедливим. Я думаю, що у цьому зацікавлені абсолютно всі. Сподіваюся на те, що цього тижня рішення буде ухвалено. Такі можливості технічно проглядаються", – заявив прем'єр-міністр.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден передав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заявили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося погодити 13 із 14 поправок, поданих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Він говорив, що консультації з закордонними партнерами щодо права вето ради міжнародних експертів на кандидатури суддів триватимуть 22 травня.