Грузія вже готова увійти в НАТО, а Україні треба зачекати – американський генерал у відставці Годжес
Американський генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес вважає, що Україні ще зарано вступати в НАТО, оскільки країна має "пройти певний шлях".
Грузія готова вже зараз приєднатися до НАТО, а Україна ще має зробити деякі кроки для цього. Про це 23 жовтня заявив американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військ США в Європі, ветеран війни в Іраку та Афганістані Бен Годжес під час Спеціального Київського безпекового форуму, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Я вірю, що врешті-решт Україна стане членом НАТО. Я вірю, що Грузія має стати вже зараз членом НАТО. Але у випадку з Україною треба ще зачекати, пройти ще певний шлях. Україна має продовжувати йти, щоб посилити свою інтеграцію з НАТО", – сказав він.
У зв'язку із цим Годжес вважає, що країни НАТО не мають визнавати анексії Росією українських територій (Криму і частини Донбасу).
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".
Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року цілковитої сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
У грудні 2019 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна і Грузія будуть членами Альянсу, але визначати точні часові рамки вступу поки що зарано.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму "Україна – НАТО" нової якості.