Гусовський: Без довіри до влади жодна програма для допомоги переселенцям не матиме результатів

Сергій Гусовський: Держава виявилася неготовою до ситуації з переселенцями
Фото:

Кандидат у мери Києва від партії "За майбутнє" Сергій Гусовський заявив, що питання переселенців потрібно вирішувати системно, оскільки воно є частиною глобальних проблем, які давно існують в Україні.

Україна виявилася неготовою до вирішення проблем вимушених переселенців з окупованих районів Донецької та Луганської областей, заявив 19 жовтня на зустрічі з переселенцями кандидат у мери Києва від партії "За майбутнє" Сергій Гусовський, повідомляє пресслужба політичної сили.

Ініціаторами зустрічі київського осередку "За майбутнє" з переселенцями були кандидати в депутати Київської міської ради Євген Васілі та Павло Тополов, які переїхали з Донецька до Києва у 2014 році.

"Держава виявилась неготовою до ситуації з переселенцями. Так вийшло, що всі ці роки вона не була інструментом захисту людей, тому й виникло поєднання недовіри і хаосу. При відсутності довіри до влади ніякі програми не дадуть результату – будуть лише питання, як ці програми впроваджуються, та чергові історії про корупцію", – сказав Гусовський.

Він додав, що питання переселенців потрібно вирішувати системно, оскільки воно є частиною глобальних проблем, які давно існують в Україні. Політик переконаний, що для цього потрібна "сильна центристська позиція, яка об'єднає громадян".

"Від політичної сили "За майбутнє" балотується 27 тис. кандидатів по всій країні. Тому в мене є надія, що виникне сила, яка не буде ділити країну на частини. Ключова позиція "За майбутнє" – економічний прагматизм. Наше завдання – увімкнути голову і зрозуміти, як налаштувати процеси в Києві та у країні, щоб налагодити економіку. Якщо з економікою все буде гаразд, країна не буде чиєюсь губернією чи васалом, а у людей будуть перспективи та робочі місця незалежно від міста, з якого вони приїхали", – вважає він.

Васілі розповів, що в зоні бойових дій є багато людей із проукраїнською позицією, але влада не намагається їм допомогти.

"Люди часто не можуть виїхати звідти через відсутність роботи й житла. Влада не намагається комунікувати з людьми, які вимушено там залишилися. Потрібно розробляти програми, які дозволять це вирішити хоча б на рівні  Києва", – заявив він.

Тополов додав, що багато хто повернувся в Донецьк, хоча хотіли б залишитися на підконтрольній Україні території.

"На жаль, є багато людей, які вимушено повернулися назад до Донецька просто тому, що не змогли тут знайти себе і не знайшли допомоги від держави", – зазначив політик.

Роман Мельников переїхав до Києва з Донецька у 24 роки, розповів, що повертається в Донецьк кожен п'ятий переселенець.

"Чим ти старший, тим складніше адаптуватися до нових реалій, складніше знайти себе, знайти роботу, забути те, що ти встиг накопичити – квартири, машини, бізнес. У мене цього всього не було, мені нічого було втрачати. Люди, в яких нічого не виходило за кілька місяців, поверталися. Близько 20% переселенців поїхали назад до Донецька", – пояснив він.

У партії "За майбутнє" заявили, що розроблять основу для міських програм допомоги внутрішньо переміщеним особам у Києві.

Станом на 19 жовтня 2020 року в Україні на обліку як внутрішньо переміщені особи перебувають, за даними Міністерства соціальної політики, 1 458 722 особи.

У 2019 році вирішення житлового питання для однієї внутрішньо переміщеної особи коштувало українському держбюджету більше ніж 1 млн грн, інформували в Місоцполітики. "За рахунок субвенції в розмірі 25 млн грн, виділеної з державного бюджету органам місцевого самоврядування, було вирішене житлове питання 24 внутрішньо переміщених осіб", – зазначили у відомстві.