Харківська ОДА розриває контракт із генпідрядником через зрив строків будівництва онкоцентру

Як ідеться у висновках робочої групи, генпідрядник порушував строки виконання робіт і не використовував авансових бюджетних грошей
Фото: kharkivoda.gov.ua
Робоча група Харківської обласної державної адміністрації визнала приватне підприємство "РОМБ+" нездатним виконувати обов'язки генерального підрядника під час будівництва Харківського обласного онкоцентру та вирішила розірвати контракт із ним, повідомила пресслужба ОДА.

Робоча група проаналізувала будівельні роботи, які вели з 2020 року в межах програми президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво", та встановила, що "ХОДА як розпорядник коштів у встановлені договором терміни та повним обсягом здійснила оплату виконаних робіт". Водночас генпідрядник не виконував належно своїх зобов'язань та систематично порушував умови договору, заявили в ОДА.

Як ідеться у висновках робочої групи, генпідрядник порушував строки виконання робіт та не використовував авансових бюджетних грошей.

"Крім того, генпідрядник перешкоджав замовнику будівництва здійснювати контроль за ходом, вартістю та обсягами виконання робіт і не інформував до останнього про хід робіт. При цьому під час дії договору та засідань робочої групи генпідрядник постійно намагався перекласти відповідальність на інших осіб: замовника, проєктантів, постачальників тощо", – ідеться в повідомленні.

Водночас, зазначають у ХОДА, генеральний підрядник "не надав жодного документального підтвердження наявності об'єктивних причин порушення строків виконання робіт".

У підсумку робоча група дійшла висновку про нездатність ПП "РОМБ+" виконувати обов'язки генпідрядника та ухвалила рішення про розірвання договору.

"Адже у випадку зриву будівництва онкоцентру мова йде не лише про невиконання програми президента "Велике будівництво" на Харківщині. Мова про те, що жителі області не зможуть вчасно отримати такий вкрай необхідний заклад охорони здоров'я. У відповідності до графіка будівництва Харківського онкоцентру, минулого року повинні були здійснити значну частину робіт, на що були передбачені й виділені необхідні кошти. Проте, як ми бачимо, генпідрядник не впорався. Ми повинні наздогнати згаяний час і розв'язати цю проблему", – прокоментував ситуацію директор департаменту капітального будівництва Харківської ОДА Сергій Жуков.

Контекст:

Робочу групу з будівництва Харківського онкоцентру створили в січні цього року з ініціативи голови ХОДА Олега Синєгубова.

19 січня Синєгубов оглянув будівництво онкоцентру та заявив: "Президент поставив чітке завдання, щоб Харківська область отримала сучасний онкоцентр. Наше завдання – організувати всі умови для того, щоб будівництво йшло, залучати сюди державні інвестиції й відстоювати проєкти та програми президентської програми від імені Харківської області. А тут виявляється парадоксальна ситуація: кошти є, а будувати не можемо. У чому причина – будемо розбиратися".

Тоді ж голова ХОДА дав доручення розпочати розроблення проєктно-кошторисної документації для третьої черги, щоб надалі уникнути затримання будівництва.