Харківський завод "Турбоатом" зобов'язався обслуговувати турбіни російського виробництва, що працюють на українських АЕС
Держконцерн "Енергоатом" і харківське підприємство "Турбоатом" підписали нові контракти, покликані знизити залежність України від постачань російського комплектовання на атомні електростанції.
Національна атомна енергогенерувальна компанія України "Енергоатом" та державне підприємство "Турбоатом" (Харків) у межах програми імпортозаміщення 15 лютого уклали угоду про закупівлю конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Про це повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".
Отже, відбувається заміщення обладнання для турбін, розроблених у Росії, сучасною продукцією українського виробника.
Угоду підписали генеральний директор "Турбоатому" Віктор Суботін і директор підрозділу "Атомкомплект" НАЕК "Енергоатом" Андрій Майстренко.
Окрім того, Суботін і президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський підписали доповнення до програми участі АТ "Турбоатом" у постачаннях устаткування для АЕС України на п'ятирічний строк – до 2022 року.
"Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю в рамках програми імпортозаміщення з модернізації діючого парку реакторів і розраховуємо на "Турбоатом" як під час добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, так і в рамках будівництва нових потужностей", – зазначив президент "Енергоатому".
Зі свого боку, генеральний директор "Турбоатому" зазначив, що підписана угода є знаковою, оскільки стосується заміщення російського комплектовання на блоках українських АЕС.
"Зараз в Україні працює п'ять російських турбін-мільйонників, і "Турбоатом" бере на себе всі зобов'язання щодо їх модернізації та обслуговування", – заявив Суботін.
В Україні діє чотири атомні електростанції із 15 енергоблоками, усі – виробництва РФ.
У січні 2018 року перший заступник голови комітету Ради Федерації Росії з оборони та безпеки Франц Клінцевич заявляв, що Україна не в змозі самостійно, без допомоги Росії ремонтувати реактори АЕС та забезпечити їх роботу.