Холодницький: Група осіб, зокрема Мартиненко, здійснила розтрату коштів держпідприємства у розмірі $17,28 млн
Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що екс-нардепу Миколі Мартиненку вручили підозру за статтями "заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем" та "створення злочинної організації".
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) погодила повідомлення про підозру колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку. Про це повідомив голова САП Назар Холодницький у Facebook.
"Досудовим розслідуванням установлено, що в період з 2013-го до 2016 року злочинною організацією у складі службових осіб держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (ДП "СхідГЗК"), службових осіб Steuermann Investitions und Handelsgesellschaft mbH (Steuermann), а також групою осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, зокрема Мартиненком, було вчинено розтрату коштів ДП "СхідГЗК" у розмірі $17,28 шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann", – повідомив він.
Голова САП зазначив, що надалі гроші держпідприємства були перераховані на рахунки компанії Steuermann із використанням офшорних компаній Wargrave Trading LLP і Dallas Fuel SA та були привласнені "керівниками та учасниками злочинної організації".
За словами Холодницького, дії екс-нардепа підпадають під ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадової особи своїм службовим становищем) та ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.
"Вручення повідомлення про підозру доручено здійснити детективам НАБУ. Наразі Мартиненка затримано в порядку ст. 208 КПК України та доставлено до Національного антикорупційного бюро України для проведення процесуальних та слідчих дій", – підсумував він.
Увечері 20 квітня детективи НАБУ затримали Мартиненка.
Верховна Рада позбавила Мартиненка депутатського мандата у грудні 2015 року.
У березні 2016 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що його відомство співпрацює у справі Мартиненка з Федеральним бюро розслідувань США і що розслідування "перейшло у фінальну стадію".