Кулеба відкрив у Любліні пам'ятник українському святому, який хрестив євреїв під час окупації Галичини

Греко-католик Ковч хрестив євреїв і видавав їм метрики, він видав понад 600 таких документів
Фото: mfa.gov.ua
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 4 жовтня під час робочого візиту до Польщі відкрив пам'ятник священнику-місіонеру, капелану Української галицької армії, якого визнали святим, Омелянові Ковчу. Про це повідомила пресслужба МЗС.

"Ця пам'ять є важливим уроком людяності. Для МЗС України було справою честі долучитися до цього проєкту і стати його частиною. Постать Омеляна Ковча – монументальна для Української держави. Про неї має знати весь світ", – сказав Кулеба.

Міністр зачитав звернення президента України Володимира Зеленського, у якому глава держави зазначив, що Ковч змістом свого життя зробив порятунок ближнього.

"Він не лише рятував євреїв від Голокосту, а й пішов за своєю паствою в нацистський концтабір, був із нею до самого кінця. Тому що Бог потрібен усім, хто страждає, незалежно від національності та віросповідання", – заявив глава МЗС.

Кулеба нагадав, що в окупованому нацистами Львові Ковч зважився відкрито стати на захист євреїв, написавши листа лідеру нацистської Німеччини Адольфові Гітлеру.

"Ковч звернувся з листом до Гітлера, у якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати їх у гетто. За ці дії 30 грудня 1942 року був заарештований гестапо і кинутий до львівської в'язниці на Лонцького, а в серпні 1943 року переведений до концтабору Майданек, де таємно продовжував священницьку діяльність", – розповіли у пресслужбі міністерства.

Контекст:

Омелян Ковч – греко-католицький священник, місіонер. Під час німецької окупації Галичини рятував євреїв – хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення. Він видав понад 600 таких документів. Ковча 2001 року зарахував до лику блаженних у католицькій церкві папа римський Іоанн Павло ІІ. Ковч помер 1944 року в концтаборі Майданек на околиці Любліна.