Ілларіонов розповів, що "змусило" Байдена зателефонувати Зеленському

Ілларіонов розповів, що "змусило" Байдена зателефонувати Зеленському
Ілларіонов переконаний, що "незвичайний стиль" Зеленського приніс "дуже вагомі бали" Україні
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Президент США Джо Байден вирішив зателефонувати президенту України Володимирові Зеленському після його інтерв'ю американському виданню Axios 4 червня. Про це російський економіст, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов повідомив 13 червня в ефірі телеканала "Україна 24".

"На такому тлі, коли сили, що протистоять Україні, досить потужні, я повинен визнати, що Володимир Зеленський зробив дуже сильний крок, коли дав інтерв'ю такому інформаційному порталу як Axios, одним із керівників якого є дружина [державного секретаря США Ентоні] Блінкена", – сказав він.

Російський економіст зазначив, що інтерв'ю президента України "дуже уважно прочитали в усіх інститутах американської влади".

"Це інтерв'ю змусило Байдена зателефонувати Зеленському. У результаті цього вже другого телефонного дзвінка українська сторона домоглася кількох важливих речей. По-перше, американська сторона стала говорити про те, що вона якимось чином сприятиме тому, щоб Німеччина якось компенсувала втрати для України в результаті будівництва "Північного потоку – 2", – пояснив Ілларіонов.

Ще одним результатом інтерв'ю Зеленського, на думку президента Інституту економічного аналізу, є запрошення Зеленського в Білий дім.

"По-третє, міноборони США оголосило про те, що вони дають додатково $150 млн у якості військової допомоги Україні, які були викреслені з допомоги три місяці тому, коли прийшла адміністрація Байдена. Той незвичайний стиль, у якому виступив Зеленський і за що його дуже сильно стали лаяти в Україні, насправді приніс дуже вагомі бали українській стороні та дуже важливі ресурси для захисту України в цій непростій ситуації", – вважає Ілларіонов.

Контекст:

В інтерв'ю Axios Зеленський говорив, що був "неприємно здивований", дізнавшись про рішення Вашингтона не вводити санкцій проти компанії, яка будує "Північний потік – 2". Президент України назвав газопровід "справжньою зброєю" в руках Росії і заявив, що не очікував, що "кулі до цієї зброї" може надати така "велика країна", як Сполучені Штати. Крім того, Зеленський закликав "невідкладно" надати Україні план дій щодо членства в НАТО.

7 червня Зеленський і Байден провели другу телефонну розмову. Зеленський у своєму Twitter подякував главі Білого дому за запрошення в гості й заявив, що очікує зустрічі в липні, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України та США.

Зеленський під час телефонної розмови з главою Білого дому порушив питання необхідності покрокового плану для вступу України в Північноатлантичний альянс.

Перша розмова Зеленського і Байдена відбулася 2 квітня. За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, бесіда тривала приблизно 50 хвилин. У Білому домі заявили, що Байден "підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям тривалої агресії Росії на Донбасі та у Криму". Також співрозмовники обговорили реформи в Україні й боротьбу з пандемією коронавірусу.