Інтернати обмежать приймання дітей, які мають батьків – Рева
Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що батьки здають дітей до інтернатів, отримавши перед цим передбачену для них державну допомогу.
З 1 вересня 2017 року до підзвітних Міністерству освіти і науки інтернатів мають намір припинити без необхідності набирати дітей, які мають батьків, провокуючи тим самим соціальне сирітство. Про це в інтерв'ю ZN.ua повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
"Інтернати створювалися для виховання дітей, у яких немає сім'ї. І держава намагалася її замінити. У 2000-му в нас було 99 тис. дітей в інтернатах, а зараз – 106 тис... Найцікавіше інше. Тоді сиріт... було 40%, а 60% мали батьків. Зараз – 8% сиріт, 92% мають батьків", – сказав він.
Міністр зазначив, що ситуація, яка склалася, призводить до того, що держава виплачує допомогу багатодітній родині, а потім фінансує ту ж дитину в інтернаті, куди батьки здають дитину.
"Починаємо перевіряти, виховується дитина вдома чи в інтернаті. Уся ця система, коли всі бігають по колу й гроші виплачуються по 15 разів, а крайньою виявляється дитина, – просто пісня. Це треба припиняти", – заявив Рева.
У січні уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба заявляв, що майже 106 тис. дітей або 1,5% всього дитячого населення України, виховують в інтернатах. Кожні три дні 250 дітей потрапляють до інтернатів, переважно через бідність і нездатність сім'ї дати дитині необхідне.