Інтерв'ю Гордона з американським офіцером Табахом. Де і коли дивитися
Інтерв'ю засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона з капітаном 1-го рангу ВМС США у відставці Юрієм (Гаррі) Табахом вийде сьогодні о 18.00.
Сьогодні ввечері на YouTube-каналі засновника видання, журналіста Дмитра Гордона вийде інтерв'ю з капітаном 1-го рангу ВМС США у відставці Юрієм (Гаррі) Табахом. Про це журналіст повідомив виданню "ГОРДОН".
Програму записали 16 вересня в Києві. Її трансляція почнеться о 18.00 на каналі "Дмитрий Гордон".
Під час інтерв'ю Табах розповів про свою сім'ю й еміграцію до США, про кар'єру у збройних силах США, про роботу в американському посольстві в Москві та про те, чи намагалися його завербувати, про російську армію і президента РФ Володимира Путіна, про долю Білорусі, майбутнє України і про те, чому, на його думку, чинний президент США республіканець Дональд Трамп кращий за демократа Джо Байдена.
"Коли розпочався Майдан, я зрозумів, що українці й росіяни – це два різні народи. Я побачив, що одні – кріпаки (я, звичайно, узагальнюю), а у інших є щось козацьке... Коли мені почали говорити: "Так вони проплачені, там наркомани на Майдані", я відповідав: "Ні. Я військова людина, якби я командував, я б відвів війська – у цей холод, мороз, під водою, стріляниною... Люди стоять, їх мільйон, вони не відходять. Це не проплачено, це народне повстання". У вас же не один Майдан був. Останні [президентські] вибори – це теж Майдан, тільки вже цивілізованіший, на виборчих дільницях. Я завжди кажу: щоб бути у вас лідером, треба бути дуже акуратною, дуже обережною людиною. Народ буйний, він, схоже, довго терпіти не любить. Це не Росія, де народ терпить", – сказав Табах.
Табах народився 1966 року в Москві в сім'ї лікарів. У 1976 році із сім'єю емігрував до США. Закінчив фармацевтичну школу Університету Темпла і парашутно-десантну школу, пізніше здобув ступінь MBA в Університеті Джексонвілля.
З 1985-го до 2011 року служив у військово-морських силах США. Табах – перший офіцер збройних сил США, народжений у СРСР.
У 1992–1994 роках працював у комісії у справах військовополонених і зниклих безвісти в посольстві США в Москві, у 2006–2008 роках – у Центрі передового досвіду НАТО щодо захисту від тероризму в Туреччині, у 2008–2011 роках був начальником штабу спеціальної військової місії НАТО в Росії.