Історія із Пригожиним ставить крапку в питанні про можливість домовлятися з Путіним – Зеленський

Зеленський про домовленості з Путіним: Він або зрадить словам, або зробить те, що зробив із Пригожиним
Фото: ЕРА

Історія засновника російської ПВК "Вагнер", визнаної у світі злочинною організацією, Євгена Пригожина, який організував у Росії бунт, а за два місяці загинув в авіакатастрофі, свідчить про слабкість президента країни-агресора Володимира Путіна. Про це в інтерв'ю португальському телеканалу RTP, яке вийшло 31 серпня, розповів президент України Володимир Зеленський. 

"Мені здається, ця ситуація додасть впевненості багатьом країнам у наступних пунктах: перше – у тому, що Путін не такий сильний. Сильна людина не прибирає конкурентів ось таким шляхом. Тим більше, якщо ти президент, у тебе автократична держава й ти все контролюєш, а він – просто терорист. Це говорить про слабкість чинного президента Росії", – сказав Зеленський. 

Також, як зазначив президент, той факт, що Пригожин "пішов на [Путіна] і так швидко пройшов", також свідчить про слабкість безпекового контролю на території РФ із боку президента.

"Третє – мені здається, ця історія ставить крапку [у питанні], коли хтось говорить "домовлятися з Путіним". Мені здається, що це найпотужніший практичний аргумент, який підтверджує слова України, яка говорить, що Путін не тримає свого слова. Ми були свідками цього раніше, а зараз весь світ побачив. Усі їхні домовленості з Пригожиним – ким би він не був – але ми чули публічні домовленості. Хтось комусь щось говорив, було знищено ці домовленості разом із людиною, з якою вони домовлялися. Тобто немає людини – немає ніяких домовленостей. Ось приблизно така фабула", – додав Зеленський. 

На його думку, весь світ тепер зрозумів, що домовленості з Путіним нічого не варті. "Бо він або зрадить словам, або зробить те, що зробив із Пригожиним", – резюмував президент України. 

Контекст:

Увечері 23 серпня стало відомо про падіння літака Пригожина у Тверській області РФ. Наближений до ПВК "Вагнер" Telegram-канал Grey Zone написав, що перед падінням літака місцеві жителі чули вибухи від роботи системи ППО. ЗМІ повідомили, що поряд із місцем падіння літака Пригожина, за 50 км від резиденції Путіна на Валдаї, стоїть чотири дивізіони ЗРК С-300, які її охороняють. Аварія літака сталася рівно за два місяці після заколоту в Росії, який влаштував Пригожин.

24 серпня Путін уперше прокоментував аварію літака Пригожина, зазначивши, що "це була людина складної долі й помилки в нього були серйозні".

25 серпня видання I News із посиланням на джерела в розвідці Великобританії повідомило, що до усунення Пригожина може бути причетним генерал ГРУ Андрій Авер'янов. За даними видання, одразу два джерела повідомили, що Авер'янов керував операцією із заміни вагнерівців у країнах Африки на 20 тис. російських військових і мав "давню ворожнечу" із Пригожиним.

Слідчий комітет країни-агресора Росії 27 серпня заявив, що експертиза підтвердила загибель Пригожина в авіакатастрофі. Підтвердили смерть і решти людей, які були на борту літака Пригожина, відповідно до раніше опублікованого списку Росавіації. 29 серпня Пригожина поховали

У Білому домі не відкидають, що до смерті Пригожина причетний Кремль. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що Пригожина вбив Путін.