В САП скоротили посаду прокурора, який займався справою ексголови Верховного Суду Князєва

Про скорочення його посади Омельченко дізнався після виходу з відпустки
Фото: depositphotos.com
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) скоротили посаду начальника першого відділу управління процесуального керівництва, підтримки державного обвинувачення та представництва САП у суді Олександра Омельченка, який займався справою ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва. Про це Омельченко повідомив у коментарі "Укрінформу" 13 липня.

"Про те, що я уже не працюю в САП, я дізнався 3 липня, коли вийшов на роботу. Перед цим, 30 червня, я був у відпустці один день. Мене ознайомили з наказом про те, що посаду начальника першого відділу скорочено й у той же час утворено нову посаду – начальника першого відділу – заступника начальника управління підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді САП, хоча така посада законом не передбачена", – сказав він.

Омельченко пов'язує своє звільнення з конфліктом із головою САП Олександром Клименком "із приводу певних розбіжностей у розумінні проведення процесуальної дії у справі Князєва".

"До цього будь-яких нарікань і претензій до моєї роботи не було. Підстав для скорочення посади також не було, оскільки у нас 11 прокурорів мобілізовані й відчувається брак кадрів", – зазначив він.

Омельченко вважає, що у САП відбулося не скорочення, а позбавлення його посади.

"Відбулося скорочення посади начальника першого відділу й одразу ж з’явилася вакансія начальника першого відділу – заступника начальника управління підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді САП. По суті, це ніяке не скорочення, а просто мене позбавили посади", – каже він.

У зв'язку із цим Омельченко звернувся до Ради прокурорів із повідомленням про загрозу незалежності прокурора.

На запитання, хто зараз проводить процесуальне керівництво у справі Князєва, він сказав, що група прокурорів, які разом із ним працювали над цим провадженням.

Журналістка "Цензор.НЕТ" Тетяна Ніколаєнко у своєму Facebook наголосила, що скорочення посади Омельченка відбулося невдовзі після його сварки із главою САП.

"У САП "картонні стіни" – її (сварку) чуло багато людей. Вона стосувалася телефона Князєва. І як написав Омельченко у скарзі на Раду прокурорів, Клименко йому кинув, що в САП він працювати не буде. Сам глава САП таку версію заперечує. Але в цій історії є інший нюанс. У матеріалах негласних слідчих дій значиться, що заступника керівника САП [Андрія] Синюка у березні познайомили з поплічником Князєва адвокатом [Олегом] Горецьким. Вони зідзвонювалися і зустрічалися у ресторані. Горецький просив подивитися для них справу по ОПЗ", – зазначає журналістка.

Вона додала, що знайомство із Синюком Горецький також обговорював у розмові з іншим фігурантом кримінального провадження Олександром Глімбовським, він же тесть Романа Насірова.

"Історія не просто погана. Вона дуже погана. Керівництво САП опиняється під підозрою через контакти Синюка. До речі, Горецького чомусь єдиного вчасно не затримали і він встиг вичистити свій телефон. САП знову опиняється на межі конфлікту з НАБУ, бо [директор НАБУ Семен] Кривонос і [заступник директора НАБУ] Гізо [Углава] не були в курсі, що прокурора фактично підвели під звільнення. Їм показали лише збільшення штатки на сімох прокурорів. Ну й альянс із Костіним  ну таке собі", – пише Ніколаєнко.

Контекст:

15 травня ЗМІ повідомили, що НАБУ затримало на хабарі голову Верховного Суду Всеволода Князєва. Того самого дня ввечері НАБУ та САП проінформували, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді, але не уточнили, про якого суддю йдеться.

Як повідомили в НАБУ, ідеться про хабар у розмірі $2,7 млн, із яких $1,8 млн було призначено саме для представників Верховного Суду, ще $900 тис. – для посередників. Провадження відкрили за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу (одержання неправомірної вигоди службовою особою та надання неправомірної вигоди службовій особі).

Слідство вважає, що у зв'язці з Верховним Судом діяв "бекофіс", який був посередником між керівництвом суду та особами, які намагалися за неправомірну вигоду вирішити свої питання у суді. За інформацією "Української правди", разом із Князєвим було затримано адвоката Олега Горецького. Припускають, що саме його адвокатська фірма була "бекофісом".

16 травня Князєва повідомили про підозру. Перед цим пленум Верховного Суду висловив йому недовіру та припинив повноваження як голови суду.

Пізніше стало відомо, що в межах кримінального провадження за підозрою Князєва у хабарництві НАБУ обшукувало двох чинних суддів Верховного Суду та одного у відставці.

Князєва та Горецького заарештували 18 травня. Зокрема, Князєва ВАКС відправив під арешт із можливістю вийти під заставу в розмірі 107 млн грн. 31 травня суд знизив для Князєва розмір застави до 75 млн грн.

11 липня ВАКС продовжив до 8 вересня арешт для ексголови Верховного Суду.