Ізраїльський воєнний оглядач Левін: Україні треба шукати асиметричні способи впливу на Росію G

Левін вважає, що Україні потрібно відштовхуватися від того, що може зробити ворог
Фото: Ігаль Левін / Facebook

У протистоянні російській агресії Україні треба діяти асиметрично й у жодному разі не симетрично. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив ізраїльський воєнний оглядач Ігаль Левін.

"Вам потрібно залишатися в обороні максимально. А далі можна говорити воєнною мовою: там, активна оборона, неактивна оборона... Але переламати ситуацію неможливо. Тому що у вас абсолютний дисбаланс на цьому етапі. [Потрібно] шукати асиметричні способи впливу на Росію глобально", – сказав він.

За словами воєнного оглядача, прикладами асиметричних дій є удари по нафтопереробних заводах Росії та використання морських дронів.

"[Необхідно] шукати інші асиметричні способи. У жодному разі ніколи не йти симетрично. Можливо, існують... А якщо не існують, то треба створити, там, при Офісі президента [України] комітет, де сидітимуть фахівці, які постійно намагатимуться думати, мислити, як мислить Кремль", – вважає Левін.

Він пропонує членам такого комітету "відігравати" думки президента країни-агресора Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу, прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова.

"Ось уранці ми встаємо – що хоче зробити ворог? І, відштовхуючись від цього, шукати асиметричний хід. Тобто, припустімо, тут ворог хоче передавити нас м'ясом, а тут він хоче нас дипломатично десь переграти, тут він вкладає гроші, щоб своїми ІПСО створити якусь велику інформаційну кампанію в Європі. І от розуміємо, що раз, два, три. І друга команда, яка разом працює, шукає контрзаходи. Несиметричні. Тому що симетрично ніяк не можна: ресурсами вам важко їм протистояти. А асиметричні. Тоді потрібно про щось говорити. Це те, що має назву "грати від оборони", а не думати про те, що можна переламати ситуацію, буде паритет якийсь тощо. На цьому етапі це неможливо",– заявив Левін.

Стосовно асиметрії важливо, на його думку, "виносити війну за межі України".

"У самій Росії все відбувається плюс-мінус ніби стабільно і гроші капають. Тому вам важливо дуже сильно переносити, виносити війну постійно за свої кордони, за її межі. Ось це і для Заходу добре: коли починають одразу панікувати, кіпішувати. Це добре, коли Захід починає панікувати трошки: це його зі сну виводить. І це для Росії дуже добре в тому сенсі, що це демонструє той реальний стан, у якому вона перебуває", – вважає Левін. 

За його словами, українській владі треба думати, як створити "неконтрольований хаос".

"Це складна насправді тема, тому що це слизька доріжка, яка не сподобається і тим самим американцям. Не просто так вони злякалися, коли ви почали по НПЗ завдавати ударів, бо вже якраз ви відчиняєте кватирку от цього неконтрольованого хаосу. Америка ж теж хоче, щоб війна була контрольованою", – наголосив оглядач.

Контекст:

Протягом останніх місяців російські окупанти вели штурмові дії на низці напрямків. Зокрема, у лютому 2024 року їм удалося захопити Авдіївку. Зараз напружені бої відбуваються, зокрема, за місто Часів Яр.

Станом на лютий, як повідомляв президент України Володимир Зеленський, окупанти контролювали приблизно 26% території України. За даними Зеленського, Росія готує новий наступ у травні – червні. Щоб захиститися, а також почати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, підкреслив він.

2024 року (кінець травня – початок червня) окупанти готують новий наступ на Харків та область, а також на Сумську область, заявив 2 травня представник ГУР Вадим Скібіцький.

Загальні втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 4 травня сягнули приблизно 473 400 військових (+1260 за останню добу).