"Я проти". Зеленський обговорив із Шольцом дзвінок Путіну

Зеленський заявив Шольцу, що Путін розуміє лише силу
Фото: ЕРА (архів)

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Sky News розповів про розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Інтерв'ю 30 листопада опублікував Офіс президента в YouTube.

Ішлося, зокрема, про телефонний дзвінок глави німецького уряду нелегітимному президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну. Частина світових лідерів маніпулює темою агресії РФ в Україні у своїх політичних інтересах, вважає глава держави.

"Я йому сказав, що мене не здивувало те, що він спілкувався з Путіним, щоб розуміти, про що той думає. І я йому сказав, що не підтримую таку ідею, тому що це відкриває скриньку Пандори. Є люди, які хочуть залишатися політичними лідерами, вони хочуть бути на сторінках газет, і вони можуть комунікувати з Путіним для досягнення цієї цілі. Але як лідери вони мають розуміти, що Путін вважає [Україну] частиною Росії, і ніхто під час цієї війни не зміг змінити його думку", – заявив президент.

Зеленський наголосив, що Путін хоче знищити все українське й усе, що є в Україні, й переговори з ним ефективні лише з позиції сили.

"У нього є ця ідея – жахлива, гітлерівська ідея – що ми "одна нація", і для нього це пріоритет. Ви не можете впоратися з кілером, якщо ви слабкі, для нього ви ніщо. Він поважає тільки силу", – сказав в інтерв'ю Зеленський.

Контекст:

15 листопада 2024 року Шольц уперше із грудня 2022-го розмовляв телефоном із Путіним. За інформацією ЗМІ, Зеленський просив Шольца не телефонувати Путіну, оскільки це лише допоможе йому, зменшивши ізоляцію, і не принесе миру.

Під час годинної бесіди Шольц засудив російську агресію проти України й закликав Путіна її припинити й вивести окупаційні війська з української території, повідомили на сайті уряду ФРН.

У Кремлі заявили, що Путін і Шольц "докладно й відверто" обмінялися думками щодо ситуації в Україні. Путін зазначив, що країна-агресор нібито "ніколи не відмовлялася і, як і раніше, відкрита" до відновлення переговорів, а її пропозиції "добре відомі": "мають враховувати інтереси РФ у сфері безпеки", зважати на "нові територіальні реалії", а головне – "усунути першопричини конфлікту".

Шольц пізніше розповів, що їхня "бесіда була дуже докладною, але сприяла визнанню того, що мало що змінилося в думці" Путіна на війну, і це, за його словами, погані новини. В інтерв'ю ZDF канцлер заявив, що переговори з Путіним ні до, ні після початку агресії в Україні "не були приємними". "Не була приємною розмова й цього разу. Але ви маєте говорити, навіть щоб почути це. Зрештою, у Німеччині є люди, які вірять, що простий телефонний дзвінок принесе мир наступного дня. Звісно, це не так", – сказав він.