Якби Рада проголосувала за санкції проти екс-чиновників, Янукович і його банда перетворилися б зі злочинців на жертв – нардеп Барна G

Барна: Під гаслами "Слава Україні!" продають інтереси як держави, так і народу
Фото: solydarnist.org

Уведення Верховною Радою санкцій проти екс-президента України Віктора Януковича та його оточення без висновків правоохоронних органів означало б, що парламент займається політичним популізмом, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олег Барна.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олег Барна в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що в жодному разі не підтримав би на сьогоднішньому голосуванні у Верховній Раді постанови про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки інших екс-чиновників.

"Чому я не голосував за повернення проекту постанови на розгляд в Раду? По-перше, не встиг добігти до залу, зустрічався з виборцями свого округу. По-друге, навіть якби я був у залі, натиснув би кнопку "утримався". Чому? Ситуація дуже політизована. Щодо кожного зі згаданих у проекті імен мають бути висновки і обґрунтування правоохоронних органів, тобто безпосередньо СБУ, Генпрокуратури чи поліції. Цих висновків досі немає", – зазначив Барна.

На його думку, санкції проти екс-президента та його оточення мають уводити на підставі висновків, зроблених правоохоронцями.

"Санкції проти Януковича і компанії, уведені без висновків правоохоронних органів, а тільки рішенням парламенту, – це політичний популізм, який призведе до того, що злочинці стануть жертвами політичного переслідування на думку Європейського суду з прав людини. Якби Рада проголосувала за санкції проти екс-чиновників, Янукович і його банда перетворилися б зі злочинців на жертв", – підкреслив нардеп.

Він акцентував, що ці законопроекти не повинні бути прив'язані до конкретних осіб.

"Розумію, що мій крок не викличе захоплення, однак, як то кажуть, Платон мені друг, але істина дорожча. Під гаслами "Слава Україні!" продають інтереси як держави, так і народу. Перепрошую, але політичну діяльність треба здійснювати, жорстко керуючись юридичними нормами, а не політичними договорняками. Закони не мають бути персоніфікованими, там не повинно бути конкретних імен, вони зобов'язані мати чіткий критерій і поширюватися на всіх", – резюмував Барна.

На засіданні 18 травня Верховна Рада не змогла ухвалити проекту постанови №5350 про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки екс-чиновників. За нього проголосували 202 парламентарії із 226 необхідних. Видання "ГОРДОН" опублікувало результати поіменного голосування за документ.

Уперше Київ увів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США і ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України Петро Порошенко продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.

15 травня 2017 року Порошенко затвердив нові санкції. В оновлених списках – 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.