Ярош: Солдат в окопі знає, що він не може виграти цю війну, тому чекає дембеля або закінчення контракту
На думку позафракційного народного депутата України Дмитра Яроша, щоб виграти війну з РФ на Донбасі, влада має проявити політичну волю і запровадити воєнний стан.
Україна досі не запровадила воєнний стан у країні, оскільки це суперечить інтересам олігархів. Таку думку висловив позафракційний народний депутат Дмитро Ярош, у минулому – керівник організації "Правий сектор", в інтерв'ю українському виданню Gazeta.ua.
"Запровадження воєнного стану в Україні є актуальним, поки в країні йде війна. Я думаю, що його незапровадження залежить від інтересів олігархів, їм він передусім не потрібен, воєнний стан. Тому його й не ухвалюють", – заявив він.
Нардеп підкреслив, що перемогти у війні без мобілізації всіх ресурсів неможливо.
"Тим паче з Російською імперією, всі говорять, наскільки вона потужна. Наскільки там велика армія, більше техніки, ракетного озброєння, авіації і так далі", – зазначив Ярош.
Водночас він додав, що історичний досвід підказує, що величезні імперії неодноразово програвали у війнах з маленькими державами.
"Це й Афганістан, який кого тільки не перемолов, і Фінляндія, яка зупинила величезний Радянський союз. Таких прикладів дуже багато. Тому якщо б ми мобілізували державу, війну було б давно завершено", – заявив нардеп.
Ярош наголосив, що впевнений у можливості перемоги на Донбасі.
"Ми ж заходили в Донецьк. "Айдар" просувався до середини Луганська. Потім накази надходили відійти, зупинитися і так далі. Не секрет, що зараз у частинах і підрозділах ЗСУ величезний некомплект особового складу, не думаю, що я розкриваю військову таємницю... А ударне формування неможливо створити, маючи некомплект у військових частинах", – продовжив він.
Нардеп зазначив, що влада постійно говорить, що Україна не може перемогти у війні, і це ретранслюється на армію.
"Солдат в окопі знає, що він не може виграти цю війну, тому чекає дембеля або закінчення контракту... Якщо ввести воєнний стан, якщо проявити політичну волю, ми посилимо навіть політико-дипломатичний тиск на ворога", – підсумував він.
Збройний конфлікт на сході України розпочався у квітні 2014 року. Бойові дії точаться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Запровадити воєнний стан 6 лютого 2017 року закликала лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко заявила, що введення воєнного стану в Україні можливе за умови тривалого загострення ситуації на Донбасі, загрози екологічній та гуманітарній безпеці, а також "серйозного наміру наступати" президента РФ Володимира Путіна. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не виключає можливості введення воєнного стану в разі загострення ситуації на Донбасі.