Яценюк: Захід зацікавлений у тому, щоб Україна показала історію успіху
"США повернулися у глобальну політику як головний борець за демократію. Дуже важливо, щоб наші європейські друзі приєдналися, щоб об'єднана Європа разом зі США стояли як єдина велика євроатлантична спільнота проти російської агресії", – заявив Яценюк.
На його думку, за президентства у США Джо Байдена в України є шанс одержати план дій щодо членства в НАТО.
"У ці тривожні часи ми бачимо, хто друг, хто ворог, і США – наш справжній друг. Важливо, щоб наші європейські партнери стали пліч-о-пліч зі США, щоб стримувати російську агресію і захистити вільний світ. Щоб підтримати Україну, необхідно надати їй летальну і нелетальну зброю, а також посилити санкції проти РФ, якщо і коли Росія піде далі й далі погрожуватиме", – вважає він.
Яценюк підкреслив, що у нього немає сумнівів у тому, що США будуть підтримувати Україну й українців, але є сумніви в тому, що український уряд готовий сприймати таку підтримку. Він підкреслив, що має бути проведено судову реформу, реформу в енергетичному секторі, викорінення корупції в уряді і на держпідприємствах. Політик висловив сподівання, що влада не втратить енергетичної незалежності України і не відновить імпорту російського газу.
"Захід зацікавлений у тому, щоб Україна показала історію успіху, і конституційний обов'язок українського уряду – зробити Україну успішною", – сказав Яценюк.
Контекст:
США й далі надаватимуть Україні допомогу у сфері безпеки для захисту від агресії Росії, зокрема оборонну летальну зброю, заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс 22 квітня.
На початку березня міністерство оборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, до нього входить надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю.
В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони передбачено $740 млрд. У документі, зокрема, передбачено додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.
Сенатори США також презентували в березні законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки. Проєкт закону дозволяє надавати українській армії допомогу на суму до $300 млн на рік та ще щороку $4 млн на навчання українських офіцерів. Комітет Сенату США 21 квітня підтримав законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки.