"Є багато питань". Зеленський заявив, що хоче зустрітися із Трампом
Президент України Володимир Зеленський хотів би зустрітися із президентом США Дональдом Трампом. Таке бажання він висловив під час спілкування із журналістами 15 березня, цитує "Інтерфакс-Україна".
За словами глави Української держави, передусім він хотів би обговорити тему санкційної політики США щодо країни-агресора Росії.
"У мене не було перемовин із президентом Сполучених Штатів Америки щодо санкцій цього разу. Але він українську позицію знає. Я думаю, що в нас є багато питань: і з перемовинами, і з дронами, і з Близьким Сходом", – розповів Зеленський.
Він вважає, що йому і Трампу вже час зустрітися.
"Тому що команди працюють, але в нас є деякі питання, які стоять на місці. Нашим командам потрібно більше працювати над нашою зустріччю", – наголосив президент України.
Попередня зустріч лідерів відбулася наприкінці січня в Давосі, після цього, наприкінці лютого, Зеленський і Трамп мали телефонну розмову.
Контекст:
Мінфін США ввів санкції проти російських нафтових компаній "Роснефть" і "Лукойл" 22 жовтня 2025 року. Трамп пояснював ці обмеження надією, що вони спонукатимуть нелегітимного президента РФ Володимира Путіна до переговорів про мир в Україні.
Однак на тлі війни США й Ізраїлю з Іраном із 1 березня 2026 року практично зупинилося судноплавство через Ормузьку протоку – один із найважливіших маршрутів світової торгівлі нафтою, яким щодня проходять мільйони барелів сирої нафти й нафтопродуктів із країн Близького Сходу до Азії, Європи і США. Ціни на нафту різко почали зростати.
6 березня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Індія дістала послаблення в санкційному режимі під час війни в Ірані.
13 березня США оголосили про тимчасове зняття санкцій із російської нафти, яку до 12 березня завантажили на танкери.