Єпископа УПЦ МП Гедеона позбавили українського громадянства через те, що він приховував громадянство РФ – міграційна служба
Факт набуття українського громадянства єпископом Української православної церкви Московського патріархату Гедеоном із порушеннями закону у 2018 році виявило управління міграційної служби у Волинській області.
Єпископа Української православної церкви Московського патріархату Гедеона було позбавлено українського громадянства в червні 2018 року через те, що не повідомив про наявність громадянства Росії. Про це 14 лютого повідомили у прес-службі Державної міграційної служби України.
Факт набуття українського громадянства з порушеннями закону у 2018 році виявило управління міграційної служби у Волинській області.
"За результатами перевірки... у червні 2018 року було скасовано як рішення про реєстрацію громадянином України вказаної особи, так і рішення про видачу паспортів громадянина України. При цьому... паспорти громадянина України (внутрішній і закордонний) зазначеної особи було визнано недійсними", – повідомили у відомстві.
Увечері 13 лютого єпископа Гедеона не пустили в Україну через проблеми з документами. Він прилетів із Франкфурта в аеропорт Бориспіль. "Відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного з правоохоронних органів та вилучили його український закордонний паспорт, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн. Окрім цього, під час подальшої співбесіди виявилося, що даний громадянин займається антиукраїнською пропагандою і є активним адептом "русского мира", – повідомив Слободян.
14 лютого Гедеон вилетів з України. Він заявив, що до трапа літака в аеропорту Бориспіль його вели "озброєні автоматники як злочинця".
Гедеон у відеозверненні на сторінці у Facebook повідомляв, що вилетів з України 15 днів тому, і тоді жодних проблем не було. За словами єпископа, на паспортному контролі сказали, що його "громадянство скасовано, є недійсним".
У травні 2018 року Гедеона обрали єпископом Макарівським, вікарієм Київської митрополії.
У жовтні минулого року він звернувся до Верховного Суду України з позовом про визнання незаконною постанови Верховної Ради про підтримку звернення президента Петра Порошенка до вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні.