Єрмак про проведення виборів у "Дії": Потрібно, щоб сьогодні люди це підтримали
Його запитали, чи можна вже "лякати людей" голосуванням у "Дії".
"Мені здається, багато країн, які є дуже передовими, показали, що це [голосування онлайн] можливо. Але дійсно – потрібно, щоб сьогодні люди це підтримали, – відповів Єрмак. – Ви знаєте, коли створювалася "Дія", люди не вірили, що це можливо. Сьогодні з нас беруть приклад багато країн. Сьогодні "Дія" є таким українським брендом, який згадують практично всі лідери".
Коментуючи ймовірність проведення виборів в Україні, Єрмак підкреслив, що зараз в Україні триває війна і введено воєнний стан.
"Про які вибори ми можемо зараз говорити, коли сьогодні, за Конституцією, ми не можемо проводити вибори?" – наголосив глава ОПУ.
Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомляв в інтерв'ю, яке вийшло 4 лютого, що мети проводити вибори за допомогою "Дії" немає.
"Щоб робити онлайн-вибори, потрібні неймовірна довіра до влади, правоохоронних органів, судової системи та електронної системи і високий рівень цифрових навичок у населення. Якщо всі ці компоненти будуть разом і буде довіра один до одного, тоді можна будувати електронні вибори. Тому потрібно будувати ці інститути. Ми також цим займаємося", – зазначив він.
"Дія" – електронний сервіс державних послуг, який створило Міністерство цифрової трансформації, його запустили 6 лютого 2020 року. Він містить однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами.
Контекст:
Глава української делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева говорила 15 травня, що Україна прагне провести парламентські та президентські вибори згідно зі "звичайним календарем". "Тобто 2024 рік, як заплановано, – це рік президентських та парламентських виборів, а 2025-й – рік місцевих виборів", – сказала вона, повідомляє "Європейська правда".
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс в інтерв'ю "Європейській правді", яке вийшло 16 квітня, висловив думку, що Україна має провести парламентські та президентські вибори навіть в умовах воєнного стану.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, коментуючи заяву Кокса, зазначив, що з датами виборів Україна "розбереться самостійно – згідно з нашими законами та згідно з нашою Конституцією".
На думку спікера Ради Руслана Стефанчука, "найбільш мудре рішення – провести вибори одразу після завершення воєнного стану".