Єрмак відповів, чи лунали прізвища Коломойського і Фірташа під час зустрічі Зеленського з Байденом

Прізвища Коломойського і Фірташа могли звучати під час тет-а-тет спілкування між Байденом (праворуч) і Зеленським (ліворуч), припустив глава ОПУ
Фото: EPA
У США високо оцінили боротьбу із "системою олігархату в Україні". Про це у бліцінтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 2 вересня, розповів глава Офісу президента (ОПУ) Андрій Єрмак.

Він підбив перші підсумки візиту президента України Володимира Зеленського у Вашингтон, зокрема – його зустрічі з главою Білого дому Джо Байденом.

е була безпрецедентна, глибока, дуже конструктивна, чесна розмова друзів, партнерів, які можуть обговорювати будь-які питання, обговорювати їх відкрито. Які дуже зацікавлені у зміцненні відносин, виведенні їх на новий рівень. І я думаю, що це великий початок нової ери у відносинах між Україною і Америкою", – зазначив Єрмак.

Журналісти запитали главу ОПУ, чи лунали під час перемовин між Байденом і Зеленським прізвища українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Дмитра Фірташа, до яких є запитання у американського правосуддя.

"Є прізвища, які на слуху, але ми говоримо про систему, яка 30 років заважає Україні рухатися вперед", – сказав Єрмак.

Співробітники агентства уточнили, чи означає його відповідь, що конкретних прізвищ не було.

"Я можу говорити про ту частину переговорів, на якій був присутній я. Конкретні прізвища не звучали, але цілком можливо, що вони могли звучати під час тет-а-тет спілкування між президентами [Байденом і Зеленським]", – додав глава ОПУ.

Контекст:

Зеленський в ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона з робочим візитом. Він зустрівся з Байденом наступного дня.

Байден і Зеленський спочатку зробили спільну заяву перед ЗМІ. Глава Білого дому сказав, що партнерство між Україною і США міцне, як ніколи, і буде ставати ще міцнішим. Байден зазначив, що хоче приїхати з візитом в Україну. Зеленський запитав у Байдена, як США можуть допомогти у звільненні приблизно 450 полонених українців, які перебувають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, у анексованому Криму і РФ.

Після цього відбулася зустріч Байдена і Зеленського – з радниками і віч-на-віч. Вона тривала понад дві години.

Ще до завершення зустрічі президентів США і Україна зробили спільну заяву про стратегічне партнерство між країнами. Зокрема, обидві держави закликали РФ виконати зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі, Вашингтон підтримав право Києва вибирати свій зовнішньополітичний курс, зокрема членство у НАТО. Крім того, уряд США має намір виділити Україні на реформи сотні мільйонів доларів у 2021 році.