Євродепутат Гармс обурена повільним просуванням розгляду законопроекту про антикорупційний суд в Україні
Важливо рівною мірою говорити як про успіхи в Україні, так і про проблеми, зазначила депутат Європарламенту Ребекка Гармс.
Депутат Європарламенту Ребекка Гармс (Німеччина) обурена тим, що ухвалення законопроекту про антикорупційний суд в Україні "фактично не просувається". Про це вона сказала у коментарі "Німецькій хвилі".
За її словами, важливо рівною мірою говорити як про успіхи на прикладі Національного антикорупційного бюро чи "Нафтогазу України", який нещодавно виграв Стокгольмський арбітраж у спорі з "Газпромом", так і про проблеми.
"Наші виборці очікують від нас, що ми не будемо заплющувати очі, коли успіхи відсутні", – сказала політик.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП повідомили, що вважають законопроект узгодженим із рекомендаціями Венеціанської комісії.
Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для одержання чергового траншу.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.