Йованович про конфлікт українських правоохоронців: Незгоди й суперечки трапляються. Це не дивина

Йованович: Звичайно, усі українські правоохоронні органи, включно з НАБУ, повинні дотримуватися українського законодавства
Фото: U. S. Embassy Kyiv Ukraine / Facebook

На думку посла США в Україні Марі Йованович, співробітники Національного антикорупційного бюро України діють відповідно до українського законодавства.

Посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю "РБК-Україна" назвала конфлікти між українськими правоохоронними органами "не дивиною".

"Між правоохоронними органами, буває, трапляються незгоди і суперечки щодо, скажімо, юрисдикції. Це не дивина. Важливо, щоб такі розбіжності в підходах опрацьовувалися колегіально, професійно і сприяли затвердженню репутації України як країни, що серйозно ставиться до завдання боротьби з корупцією. Це важливо в очах міжнародних партнерів України, але більш ключовим є те, чи є впевненість українського народу в НАБУ, Генеральній прокуратурі та інших правоохоронних органах. Адже боротьба з корупцією  це те, за що люди боролися в ході Революції гідності. І, виходячи з моїх особистих спілкувань із людьми і з даних соціологічних опитувань, це ті питання, на розв’язання яких вони досі чекають", – зазначила вона.

Йованович прокоментувала звинувачення на адресу працівників Національного антикорупційного бюро України стосовно порушення українського законодавства провокацією хабарів: "Це не та інформація, якою я володію. Наскільки я можу судити, НАБУ діє відповідно до українського законодавства. Звичайно, усі українські правоохоронні органи, включно з НАБУ, повинні дотримуватися українського законодавства".

29 листопада 2017 року видання "Цензор.НЕТ" повідомило, що Служба безпеки України затримала сімох співробітників НАБУ, які працювали під прикриттям, серед них – "агент Катерина" (Сікорська), відома у справі народних депутатів Максима Полякова ("Народний фронт") і Борислава Розенблата (позафракційний), а також співробітника НАБУ Сергія Боярського.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одного із затриманих про підозру у провокації і даванні хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій. 5 грудня про підозру повідомили ще двох співробітників бюро.

1 грудня ГПУ опублікувала відео з фотографіями агентів НАБУ й показала їхні автомобілі з незаретушованими номерними знаками.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

3 грудня генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що "всі так звані агенти НАБУ" дістали роботу з порушенням українського законодавства – без відкритого конкурсу.

26 грудня генпрокурор заявив, що помилковими були і заяви ГПУ, і заяви НАБУ, зокрема про перешкоджання діяльності бюро з боку прокуратури. Луценко зазначив, що цього "не розуміють ні українці, ні за кордоном".