Юрист Банчук про справу екс-голови "Укрспецекспорту" Бондарчука: Не пригадую випадків, коли Велика Британія екстрадувала підозрюваних в Україну G

Банчук: Справа у відсутності реформи правоохоронної системи
Скріншот: ГромадськеТБ / YouTube

Адвокати екс-голови "Укрспецекспорту" Сергія Бондарчука можуть заявити про політичне переслідування їхнього клієнта, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

Навіть добре підготовлена доказова база у справі екс-голови "Укрспецекспорту" Сергія Бондарчука не гарантує того, що Велика Британія погодиться на його екстрадицію в Україну, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

"Багато справ у Європейському суді українська сторона програє через застосування незаконних методів розслідування, вибивання показань тощо. І, аргументуючи прохання не видавати підзахисного Україні, адвокати якраз посилаються на цю системну проблему нашої країни. Водночас доказова база може просто шикарно бути підготована. Тобто справа у відсутності реформи правоохоронної системи. Співробітники МВС часто працюють за радянськими методиками, чинячи тиск на підозрюваних", – заявив юрист.

За його словами, адвокати підозрюваних громадян України нерідко посилаються на те, що їхний клієнт переслідується через політичні мотиви.

"Завжди була проблема: адвокати підозрюваного можуть робити акцент на тому, що це політичне переслідування і їхний клієнт потребує політичного притулку. Я не пригадую випадків, коли Велика Британія екстрадувала підозрюваних в Україну. Те саме стосується і США", – резюмував Банчук.

Бондарчук очолював "Укрспецекспорт" у 2005–2010 роках. У січні 2015 року головна військова прокуратура України повідомила йому про підозру у заволодінні $7,4 млн, що належали компанії.

Міністерство внутрішніх справ України оголосило Бондарчука у всеукраїнський розшук у лютому 2015 року. У червні 2015 року Інтерпол оголосив його в міжнародний розшук. Той стверджував, що буде судитися з Україною з Великої Британії.

У листопаді 2015 року Бондарчук заявляв, що його відносини з владою Великої Британії "абсолютно прозорі", і він має право перебувати в Лондоні.

Голова ГПУ Юрій Луценко стверджував, що Бондарчука затримали 15 березня. Бондарчук спростував заяву генпрокурора, розмістивши фотографії, на яких він сидить зі свіжим номером газети The Guardian у барі.

За словами прес-секретаря генерального прокурора України Лариси Сарган, Бондарчук вийшов під заставу і буде перебувати на волі до судового засідання у його справі.