Ющенко: Чи вибачив я Тимошенко? Та не те що... Вона в нас забрала років 15
"Коли я домовився по темі НАТО, ПДЧ, і воно ставиться у порядок дня, європейці, можна сказати, попросили: "Пане президенте, ми б хотіли, щоб це клопотання про ПДЧ підписав голова парламенту і прем'єр-міністр". Голова парламенту [Арсеній Яценюк] на другий день підписав після мене, а прем'єр-міністра я тижнів два шукав", – сказав він.
Гордон запитав після цього: "Вікторе Андрійовичу, ви Юлії Володимирівні все вибачили?"
"Та не те що... Вона в нас забрала років 15. Років 15 демократичного гарного розвитку. Давайте не забувати, коли ми говоримо про 2005–2010-й, Україна мала найвищі економічні темпи у Європі. Нижче 7% приросту [ВВП] ми не опускалися. У нас були квартали, де 14% було", – відповів співрозмовник.
Ющенко: Чому не отруїв Путіна, коли він був у мене вдома? Не думав, що його так погано у школі вчили. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
У січні 2008 року Україна надіслала тодішньому генсеку НАТО Яапу де Хооп Схефферу документ, який ЗМІ назвали "листом трьох", – клопотання про надання Україні ПДЧ, яке підписали президент, прем'єрка і спікер парламенту. Тимошенко його підписала, як зазначає ZN.UA, "після довгих тижнів сумнівів".
У тому самому році експрем'єрка здійснила візит до Брюсселя, після якого "якщо Україна і мала якісь шанси отримати ПДЧ, вони розтанули остаточно", писало ZN.UA. "Відповідно до директив [Ющенка], на зустрічі з генсеком НАТО прем'єр мала підкреслити не лише важливість поглиблення діалогу Києва з Альянсом, а й "позитивні очікування щодо розгляду останніх українських ініціатив" (тобто прохань приєднатися до ПДЧ) на саміті в Бухаресті. "Важливість поглиблення" Юлія Володимирівна підкреслила, але тільки в рамках Інтенсифікованого діалогу. Тим самим, по суті, давши зрозуміти, що у приєднанні до ПДЧ особисто вона не зацікавлена", – писав ЗМІ у лютому 2008-го.
Саміт НАТО в Бухаресті відбувся у квітні 2008 року. Україні у ПДЧ відмовили.