Кабінет Міністрів України схвалив стратегію інтеграції внутрішніх переселенців
"Метою стратегії є створення умов для інтеграції ВПО у приймаючих територіальних громадах. Зокрема, ідеться про забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних й інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його даними, сьогодні в Україні нараховують понад 1,4 млн внутрішніх переселенців, "тому реалізація чіткого плану дій є критично важливою".
Презентуючи членам Кабміну стратегію, віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков зазначив, що "ці люди відчувають перспективи, змушено переїхавши, тікаючи від цієї війни в інші міста, селища України".
Серед завдань, які передбачає стратегія, передбачено доступ переселенців до освіти, а також "вирішення елементарних соціальних потреб – від працевлаштування до забезпечення житлом".
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук у листопаді 2020 року заявила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", що приблизно половина українців, офіційно зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, насправді живуть на окупованій території. Вона уточнювала, що реально на підконтрольну українській владі територію виїхало та проживає орієнтовно 700–800 тис. осіб.