Кабмін України повернув високі зарплати топменеджерам держпідприємств
Кабінет Міністрів України зняв обмеження на місячну зарплату 47 тис. грн для керівників та членів наглядових рад державних компаній.
Кабінет Міністрів України зняв обмеження, якими місячна заробітна плата керівників і членів наглядових рад підприємств державного сектора не може перевищувати 10 мінімальних зарплат. Про це в Кабміні розповіли сьогодні, 28 жовтня.
Таке рішення вдалося ухвалити завдяки тому, що Верховна Рада України надала Кабміну право скоротити термін дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, встановлених законами України для запобігання поширенню хвороби COVID-19.
"Одночасно постановою про "Деякі питання оплати праці керівників, членів виконавчих органів та винагороди членам спостережних рад суб'єктів господарювання державного сектору економіки" уряд повернув попередні обмеження виплат керівникам і членам спостережних рад державних підприємств", – розповіли в уряді.
Розмір винагороди топменеджерів нині визначено залежно від групи підприємства та виду його економічної діяльності.
Однак є обмеження на сумарний розмір місячної заробітної плати. Керівник суб'єкта господарювання державного сектора економіки не може отримувати за контрактом понад 1,25 млн грн, уточнили в уряді.
Українська влада мала зняти обмеження на виплати до 1 липня 2020 року відповідно до міжнародних домовленостей, резюмували в Кабміні.
У квітні парламент ввів обмеження щодо розміру виплат держслужбовцям на час карантину в сумі, яка не має перевищувати 10 мінімальних зарплат, встановлених станом на 1 січня 2020 року (47 230 грн на місяць).
З квітня 2020 року зарплати держслужбовців в Україні обмежили. Їх розмір не міг перевищувати 47 тис. грн. Таке обмеження ввели у зв'язку з епідемією коронавірусу. Воно торкнулося суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку, Центральної виборчої комісії, керівників і членів наглядових рад державних компаній.
У Міжнародному валютному фонді розкритикували рішення про обмеження зарплат. Обмежуючи зарплати чиновникам топрівня, Україна може втратити "добре мотивованих, компетентних і чесних людей", зазначив 10 липня постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.