Кабмін України змінив правила зарахування регіонів до "червоної" епідемічної зони
У "червону" зону епідемічної небезпеки регіони України потраплятимуть у разі завантаженості лікарняних ліжок більш ніж на 75%, а також п'ятикратного перевищення середньої по країні захворюваності на COVID-19.
16 вересня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні вніс зміни до постанови від 22 липня щодо правил зонування регіонів за епідемічною ситуацією. Про це передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Проєкт рішення презентував міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"Червоний" рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься спільним рішенням державної та регіональної комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі завантаженості більше 75% ліжок у закладах охорони здоров'я регіону протягом п'яти днів поспіль; перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 випадків на 100 тис. населення за 14 днів більше ніж у п'ять разів", – сказав глава МОЗ.
Він зазначив, що протиепідемічні обмеження в "червоній" зоні будуть вводити спільним рішенням двох комісій.
"Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або поступове обмеження певних сфер, які в даному конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби", – пояснив Степанов.
У липні він розповідав, що рівень епіднебезпеки "будуть визначати автоматизованим програмним забезпеченням на основі певних алгоритмів і зібраних даних". "Базовим рівнем моніторингу є моніторинг на рівні області показників, які використовуються і наразі: завантаженість ліжок не більше ніж 50%, середня кількість тестувань не менше ніж 24 на 100 тис. населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше ніж 11% і показник динаміки зростання випадків інфікування не більше ніж 10%", – заявляв він на засіданні Кабміну.
Станом на 16 вересня кількість підтверджених випадків COVID-19 в Україні сягнула 162 660 (протягом останніх 24 годин їх стало на 2958 більше). Від початку епідемії у країні одужало 72 324 інфіковані коронавірусом (рекордні +1514 протягом доби), померло 3340 (+76).