Кабмін змінив правила перетину кордону України через "індійський" штам коронавірусу
"Нові зміни до “карантинної” постанови №1236 від 9 грудня 2020 року мають сприяти виявленню та протидії розповсюдженню коронавірусу, зокрема його “Дельта”-штаму", – ідеться в повідомленні.
Відповідно до ухвалених правил, для в'їзду в Україну іноземцям потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один із таких документів:
- негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години до перетину кордону;
- негативний результат експрестесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше ніж за 72 години до перетину кордону);
- документ, який підтверджує повну вакцинацію проти COVID-19.
Вакцини має бути занесено до переліку препаратів, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях. Документ про вакцинацію має бути видано відповідно до міжнародних медико-санітарних правил або з укладеними Україною міжнародними договорами про взаємне визнання документів про вакцинацію, вказали в МОЗ.
Якщо документа про повну вакцинацію проти коронавірусу немає, іноземець встановлює застосунок "Вдома" і зобов'язується почати самоізоляцію за 72 години.
Громадяни України зможуть безперешкодно перетнути кордон за наявності документа про повну вакцинацію проти COVID-19 або довідки 063-О про перше щеплення.
Іноземці з посвідкою на проживання в Україні перетинають кордон безперешкодно за наявності документа, який підтверджує повну вакцинацію проти коронавірусу. Якщо такого документа немає, вони встановлюють застосунок "Вдома" і зобов'язуються почати самоізоляцію за 72 години.
Для невакцинованих осіб незалежно від громадянства, які прибули з Росії або Індії та перебували на території цих держав понад сім днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть жорсткіші правила. Їм потрібно обов'язково проходити 14-денну самоізоляцію без права дострокового завершення.
Контекст:
У Всесвітній організації охорони здоров'я говорили, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", який уперше виявили в Індії, стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, він циркулює вже в 111 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася й в Україні. Загроза поширення штаму у країні реальна, вважають у МОЗ. Серед повністю вакцинованих проти COVID-19 зараження штамом "Дельта" фіксують рідко, більшість людей не потрапляє до лікарні, підкреслювали у відомстві.
Представник ВООЗ в Україні Ярно Габіхт заявив, що новий спалах коронавірусу у країні може початися наприкінці серпня – на початку вересня. Першу смерть пацієнта зі штамом коронавірусу "Дельта" в Україні зафіксували 28 липня.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.