Каладзе, який потрапив під санкції, має дві квартири в центрі Києва. Учора він висловився про Зеленського

Каладзе грав за "Динамо" (Київ)
Фото: Kakha Kaladze კახა კალაძე / Facebook

Колишній футболіст київського "Динамо" Каха Каладзе, який другий строк обіймає посаду мера Тбілісі і є генсеком керівної партії "Грузинська мрія", має цінну нерухомість у Києві. Це вказано у його декларації, яку заповнили 31 січня.

1997 року Каладзе придбав квартиру площею 220 м&³2; на Берестейському проспекті за $150 тис., а 2005 року – на проспекті Шевченка площею 250 м&³2; за $700 тис. Згідно з декларацією, обидві належать йому на 100%.

Каладзе також володів землею в Україні, проте 2019 року мер Тбілісі продав ділянку площею 3 тис. м&³2; за $2 млн.

Рішенням Ради безпеки і оборони України, яке 5 грудня президент України Володимир Зеленський ввів у дію, 19 грузинських посадовців і політиків потрапили під українські санкції за відмову від проєвропейського курсу і "здавання" країни Росії. Каладзе згадано в рішенні, яке передбачає блокування активів в Україні й забороняє виведення капіталу із країни.

Коментуючи це рішення, мер Тбілісі заявив, що Зеленський "не належить сам собі".

"Не належить своїй сім'ї і, що найважче, – він не належить Україні й українському народу. Він служить інтересам іншої країни", – сказав Каладзе, не уточнивши, якій саме.

Його заяву прокоментував в Х колишній посол України в Австрії, український дипломат Олександр Щерба.

"Мер Тбілісі Каха Каладзе (який багато років жив у Києві) натякає, що захищати Україну було рішенням не українців і не Зеленського, а "іншої країни". Який же ти слиз, Кахо!" – написав він.

Глава Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко написав у Telegram, що мер Тбілісі боїться навіть згадувати про країну-агресора Росію, хоча 2008 року багато грузинських сімей знайшли прихисток в Україні від нападу РФ, а його кар'єра футболіста пов'язана з Києвом (він був захисником столичного "Динамо" з 1998-го до 2001 року).

"Поверхова позиція Каладзе, який зробив себе в Києві у свій час. А диктує цю поверховість банальний страх. І політична гра на страхах частини грузинського народу, страхах війни, що відкриває РФ шлях до м'якої політичної анексії держави", – зазначив Коваленко.

Контекст:

Із 28 листопада у Грузії відбуваються мітинги проти заморожування євроінтеграції країни. Люди вийшли на вулиці після того, як прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.

Грузинські правоохоронці використовують водомети й газ для розгону акцій протесту, мітингувальників затримують, є постраждалі від дій силовиків.

30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічного співробітництва із Грузією через антидемократичні дії керівної партії "Грузинська мрія". 1 грудня в ЄС засудили насильство проти грузинських мітингувальників і попередили, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції "матимуть прямі наслідки".

1 грудня міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Латвія, Литва й Естонія застосують санкції щодо причетних до розгону акцій протесту у Грузії.