Казанський про Кармазіна: Дідусь із фейковою зіркою героя України – це смішно. Але за бутафорськими мундирами ховається конкретний фінансовий інтерес
В Україні нараховується кілька сотень козацьких організацій – як всеукраїнських, так і локальних, і вони є неприбутковими тільки на перший погляд, заявив журналіст Денис Казанський. Він стверджує, що обраний у травні гетьманом України екс-нардеп, президент Інституту права і суспільства, адвокат Юрій Кармазін претендує на фінансування з державного бюджету.
Журналіст Денис Казанський заявив, що козацька організація екс-нардепа, президента Інституту права і суспільства, адвоката Юрія Кармазіна – бутафорія для викачування грошей із держбюджету. Про це він написав у статті "Комерційне козацтво" на сайті "Український тиждень".
"19 травня в Україні відбулася подія, яка викликала бурю емоцій в аудиторії українського Facebook, – Всевелика рада козацтва України обрала гетьманом всія України Юрія Кармазіна, колишнього депутата Верховної Ради і лідера Партії захисників вітчизни. Новина про обрання нового гетьмана дійшла до широкого загалу тільки через кілька днів і призвела мережу в невимовний захват. Люди змагалися в тому, хто смішніше пожартує над фотографіями екс-депутата в ошатному мундирі з маршальскими зірками на погонах і розсипом бутафорських нагород на грудях", – написав Казанський.
Він нагадав, що в Україні нараховується кілька сотень козацьких організацій – як всеукраїнських, так і локальних, зареєстрованих від Донецької області до Волині.
"І розплодилися козаки явно не тому, що багатьом чоловікам захотілося потішити власне марнославство та начепити фальшиві ордени. Можна припустити: якщо вже зірки на погонах козацьких генералів запалюються в такій кількості, отже, це комусь потрібно. Дідусь у формі диктатора бананової республіки з фейковою зіркою героя України – це смішно. Але за бутафорськими мундирами ховається конкретний фінансовий інтерес", – переконаний журналіст.
Він стверджує, що заробляти на козацтві можна у два способами, перший – увійти в громадську раду при органі влади й отримувати бюджетне фінансування. При Міністерстві оборони є така рада, в якій теж діє кілька козацьких організацій, але коли активісти спробували з'ясувати, куди конкретно йде бюджетне фінансування, виявилося, що в цих організаціях багато випадкових людей і навіть "відвертих українофобів", зазначає автор.
"До речі, сам Юрій Кармазін досить відверто пише про цілі очолюваного ним козацтва. У пості, опублікованому з нагоди свого обрання гетьманом козаків, він написав, що домагатиметься "виділення фінансування для діяльності козацьких організацій" та "входу у владу". Отже, сміх сміхом, але за булаву, значки з магазину "Український сувенір" та розкішну нерухомість для пана гетьмана, цілком можливо, доведеться заплатити нам усім", – заявив Казанський.
Другий спосіб монетизувати діяльність козацької організації, зазначає він, – створити комерційну структуру під прикриттям і використовувати її для ведення бізнесу.
Одна з найбільших організацій – "Українське реєстрове козацтво" – є засновником ТОВ "Господарсько-комерційний центр українського реєстрового козацтва", вона, як стверджує Казанський, була пов'язаною із закупівлею запчастин для трамваїв КП "Київпастранс".
Юрія Кармазіна чотири рази обирали до Верховної Ради, у листопаді 2015 року він увійшов до керівництва руху "Радикальні праві сили".