Келлог: Якщо Україна переживе цю зиму, перевага буде на її боці, а не Росії
Колишній спецпосланник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог вважає, що якщо Україна "переживе" зиму, то перевага у війні буде на її боці, а не на боці країни-агресора РФ. Про це він сказав 21 січня на панельній дискусії в Українському домі в Давосі, пише "Європейська правда".
На думку Келлога, на тлі "великих втрат" РФ нелегітимний російський президент Володимир Путін шукає шлях, як "гідно вийти із цієї ситуації", тому що "розуміє: цю війну він не виграє".
"Я розумію, що це важка зима. Я розумію, що відбувається в Києві, знаю про температури. Але я щиро вірю: якщо Україна переживе цю зиму – січень, лютий – і ми увійдемо в березень і квітень, перевага буде на вашому боці, на боці України, а не Росії", – зазначив Келлог.
За його словами, Путін "психологічно вже дійшов до точки, коли просто не може відпустити ситуацію".
"Бо якщо він відпустить, він визнає, що це була поразка, що все, що він зробив, – провал", – резюмував Келлог.
Контекст:
Від початку опалювального сезону РФ 256 разів атакувала енергетику України, поінформувала 15 січня СБУ. Зокрема, із початку жовтня 2025 року окупанти цілеспрямовано обстрілювали 11 українських гідроелектростанцій і 45 найбільших ТЕЦ. Також росіяни завдали 49 точкових повітряних ударів по ТЕС і 151 – по електропідстанціях у різних регіонах України.
Через наслідки російських обстрілів і зимове похолодання в Україні почали застосовувати аварійні вимкнення світла. В енергетиці України ввели режим надзвичайної ситуації.
Особливо складна ситуація в Києві, де енергосистема у глибокому аварійному режимі.