Керівництво "Більшовика" руйнує виробничі потужності заводу – активісти

Данило Турчин: Середній вік працівників заводу "Більшовик" – 50 років. Багато з них пропрацювали там по 25–30 років
Фото: Danil Turchin / Facebook

За права працівників АТ "Перший київський машинобудівний завод" – колишнього заводу "Більшовик", виставленого на приватизацію, – боротимуться ветерани з громадської організації "Вибачте, що живі". Про це 12 жовтня на пресконференції в агентстві "Укрінформ" заявив голова організації Данило Турчин.

Він зазначив, що з проханням про допомогу до них звернулися самі працівники заводу – переважно люди похилого віку.

"Середній вік працівників заводу "Більшовик" – 50 років. Багато з них пропрацювали там по 25–30 років. Людям нереально зараз залишити все і переїхати, наприклад, як пропонує влада, до Жашкова. Будуть створюватися умови, за яких люди самі будуть звільнятися", – розповів Турчин.

Активіст нагадав, що покупець заводу зобов'язаний зберегти виробництво, але є сумніви в тому, що це станеться, і співробітники бояться залишитися без роботи ще до приватизації.

"Ті люди, які звернулися до моєї громадської організації, бояться переслідувань. Бояться, що їх завчасно виженуть із роботи. І це дуже легко зрозуміти. Вони бояться втратити те, що мають. Вони надають нам свої звернення, зокрема минулих років. Вони сприяють нам. Якщо думаєте, що вони в цьому не зацікавлені, – прийдіть без камер о сьомій ранку на прохідну заводу. Я вам гарантую: далеко не всі працівники погоджуються з такою приватизацією і багато хто не згоден із цими умовами, переїздом до Жашкова тощо. Це умови, за яких люди будуть здатні працювати", – підкреслив ветеран.

За інформацією співробітників, виробничі потужності "Більшовика" знищують уже не перший рік, про це вже повідомляли і у Верховну Раду, і в інші інстанції.

"Працівники розповідали, що керівництво вночі вантажівками вивозить усе на брухт, як знищують цілі цехи. За одну ніч були зірвані з фундаментів і понівечені унікальні верстати. Вони просили парламентарів надати оцінку цим явищам можливого свідомого і системного знищення підприємств оборонного комплексу і, по можливості, запобігти дезорганізації роботи цих підприємств, включаючи "Більшовик", – розповів Турчин із посиланням на документи, передані робочими ПКМЗ.

Турчин переконаний, що владі потрібно займатися долею цих людей, а не "бізнес-інтересами наближених до неї осіб".

"Для влади це виробництво зараз – просто 36 га землі в центрі Києва. Люди – це не сміття. Ми будемо продовжувати боротися за права людей. Ми не будемо ставити крапку на цій пресконференції, будемо проводити подальші заходи, мітинги. У рамках чинного законодавства, звісно, але боротися за права і свободи ми будемо. Особливо в умовах, коли нас ігнорують", – підсумував голова громадської організації.

Контекст:

8 жовтня робітники заводу вийшли на акцію протесту у свій вихідний, щоб привернути увагу влади і суспільства до проблем на підприємстві. "Факти" писали, що у відповідь керівництво ПКМЗ і Фонду держмайна привезло кілька автобусів із представниками Нацгвардії та Нацполіції.

АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ), відоме як київський завод "Більшовик", готується до продажу в межах програми "Велика приватизація". Приватизаційний аукціон відбудеться 27 жовтня, стартова вартість активів заводу становить 1,39 млрд грн.