Київ запропонував НАТО створити окремий пакет допомоги Військово-морським силам України
На зустрічі міністрів оборони країн – членів НАТО в Брюсселі українська сторона передала запит про підтримку в Чорному морі. Україна просить Альянс про фінансову, політичну і демонстративну підтримку, а також про організацію спільних навчань, повідомив постійний представник України в НАТО Вадим Пристайко.
Київ запропонував НАТО створити окремий пакет допомоги Військово-морським силам України. Про це повідомив постійний представник України в НАТО Вадим Пристайко у Брюсселі, де відбувалася зустріч міністрів оборони країн – членів Альянсу, пише "Європейська правда".
"У нас є так званий пакет допомоги, у якому є різні механізми, зокрема трастові фонди. Одна з ідей – допомога нашому військово-морському флоту сформувати в один пакет, щоб побачити, які є потреби і які є можливості допомогти, щоб кожна країна могла знайти свою нішу", – зазначив Пристайко.
За його словами, Україна передала НАТО запит про підтримку в Чорному морі напередодні зустрічі міністрів оборони.
"Він узгоджений із нашими Збройними силами, переданий всім членам. На момент прибуття міністрів у них є наші прохання, наші запити. Ми працюємо над тим, щоб ці заходи були реалізовані", – сказав дипломат.
Українська сторона просить НАТО про фінансову, політичну і демонстративну підтримку, а також про організацію спільних навчань.
"Ми запитуємо допомогу в розбудові інфраструктури наших Військово-морських сил, баз, корабельного складу, антикорабельных коштів. Розвідка, радари, обмін інформацією – все, що військові мають запитати в інших країн щодо військової допомоги", – зазначив дипломат.
Пристайко додав, що міністр оборони Степан Полторак сьогодні у Брюсселі розповість учасникам зустрічі, як в Україні витрачають кошти, які виділяє НАТО, а також про стан виконання нового закону про національну безпеку.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко говорив, що в недалекому майбутньому в Україні відбудуться референдуми про вступ країни до НАТО та Європейського союзу.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
8 січня 2019 року представник України в Альянсі Вадим Пристайко заявив, що Україна може стати членом НАТО після Македонії. На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вступити до НАТО Україні буде простіше, ніж до Євросоюзу.
7 лютого Верховна Рада закріпила в Конституції курс на членство України в Євросоюзі та НАТО.