"Кілер Бабченка" Цимбалюк: Навіть така цинічна почвара, як я, не очікував такого тупого забивання х...я на долю свідка в настільки гучній і резонансній справі
Цимбалюк нагадав, що навесні 2018 року до нього звернувся його знайомий Борис Герман із пропозицією вбити за великі гроші російського біженця-журналіста Аркадія Бабченка. Цимбалюк "звісно ж, погодився, і звісно ж, звернувся у Службу безпеки України". СБУ ухвалила рішення провести спецоперацію з імітацією вбивства.
Герман говорив і про інші вбивства, а також вибухи установ, але гроші перерахував тільки за вбивство Бабченка, зазначив Цимбалюк.
"Реалізація імітації замаху пройшла більш-менш норм. Далі почався лютий треш... Зі справи тупо почали робити клоунаду, максимально дискредитуючи всю спецоперацію. Далі смішна угода Германа зі слідством – і в результаті смішний тюремний термін 4,6 року", – написав ветеран.
Він підкреслив, що Герман вийшов із в'язниці, не досидівши навіть цього строку, виїхав до Ізраїлю, а потім повернувся в Україну, "і все у нього добре, тільки сильно на гроші полиняв".
"Здавши плани русні, я не сподівався особо, що рідна держава сильно перейматиметься моїм життям чи безпекою. Але навіть така цинічна почвара, як я, не очікував такого тупого забивання х...я на долю свідка в настільки гучній і резонансній справі. Тупо нуль допомоги, нуль захисту. Просто нічого", – написав Цимбалюк.
На його думку, ця історія пояснює долю вбитого в Україні білоруса Шишова.
"Поки у країні не з'явиться працююча програма захисту свідків – будуть убивати. Будуть надсилати своїх спеців, будуть використовувати агентуру, наймати людей зі сторони. Будуть, бо можна. Бо навіть якщо якийсь дурачьок і зірве плани, нікого не посадять, якщо занести достатньо грошей у правильні кабінети. У мене всьо. Честь маю!" – підсумував Цимбалюк.
Контекст:
Глава "Білоруського дому в Україні" Шишов зник 2 серпня. Він вийшов із будинку вранці на щоденну пробіжку і не повернувся.
Поліція Києва 3 серпня повідомила, що Шишова виявили повішеним у київському парку. Правоохоронці розглядають дві основні версії смерті Шишова – самогубство або навмисне вбивство під виглядом суїциду.
Голова Нацполіції України Ігор Клименко підкреслював, що Шишов не звертався в поліцію щодо стеження, про яке після його загибелі заявили у БДУ. Друг і колега загиблого Юрій Щучко пояснював, що Шишов підтримував зв'язок із СБУ і тому не бачив сенсу заявляти в поліцію.
Представники БДУ впевнені, що смерть Шишова – спланована акція білоруської влади. "Немає сумнівів, що це спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса", – зазначали в організації.
Європейські політики також вважають винним у смерті Шишова режим Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі.
"Білоруський дім в Україні" – громадська організація, яка допомагає білорусам із житлом і працевлаштуванням. Шишов стояв біля витоків її створення. Він переїхав в Україну восени 2020 року, після участі у протестах проти фальсифікації виборів у Білорусі в серпні.