Кількість країн – учасниць Кримської платформи сягнула 42 – Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що кількість учасників Кримської платформи зросла до 40 країн. Про це він сказав на брифінгу 13 серпня, який транслювали на сторінці МЗС у Facebook.
"Міжнародна підтримка Кримської платформи зростає, сьогодні я радий оголосити, що ми досягнули круглої цифри, у нас є 40 підтверджень участі в саміті", – сказав Кулеба.
Пізніше Кулеба в себе у Facebook написав, що "по обіді кількість учасників зросла до 42".
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентської співпраці, у форматі експертної мережі.
Формат Кримської платформи став необхідним після того, як президент України Володимир Зеленський "кілька разів безрезультатно намагався порушити питання деокупації Криму на міжнародних майданчиках", зокрема під час саміту країн "Нормандської четвірки" 2019 року, говорив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.
Офіційно діяльність Кримської платформи розпочнуть на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ під назвою "Кримська хартія", який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.
У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи "Кримська платформа".