Кличко: Відбувається шквальна кампанія з дискредитації столичної влади й мене особисто
"Сьогодні відбувається шквальна кампанія з дискредитації столичної влади й мене особисто. Безкінечні обшуки, що паралізують роботу департаментів і служб міста. У воєнний час вносять хаос в управління столицею. Не дають належно працювати ключовим підприємствам критичної інфраструктури. По кілька разів приходять за однією і тією ж документацією. Гучні заголовки новин. Маніпуляції та відверта брехня. Стараються, як можуть, щоб знищити репутацію Кличка. Але накопати на мене нічого не можуть. Тому вручають підозри підлеглим і голосно кричать про нібито винуватість. А коли справи розваляться в судах, ніхто ж не вибачиться", – заявив Кличко.
Він нагадав, що сьогодні суд відправив під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета керівника департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука. Водночас жодного з голів районів, відповідальних за сховища, не було покарано, наголосив міський голова.
"Жоден із голів районів, які відповідальні за облаштування укриттів і є балансоутримувачами й розпорядниками коштів, не постраждав. Ні за стан укриттів, ні за феєричні закупівлі в них. А знаходяться голови районів у вертикалі центральної влади. То ми говоримо про об'єктивність і відсутність політичних мотивів?" – зазначив міський голова.
Мер наголосив, що з початку війни не дозволяв собі політичних випадів або боротьби, тому що зараз мета в усіх має бути одна: вигнати російських варварів з української землі.
"Але бачимо, не всі так поводяться. Комусь знову свербить узяти під контроль столицю. Ми вже перемогли? Немає інших викликів, головна проблема – Кличко? І це коли треба працювати всім спільно, використовуючи міжнародні контакти для перемоги України", – підкреслив Кличко.
Він зазначив, що на початку війни, коли треба було переконувати Німеччину й домовлятися про передання зброї, до братів Кличків зверталися по допомогу. А тепер "ліплять ворогів і знищують", наголосив Віталій Кличко.
"Заручниками ситуації політичної боротьби ви робите киян. Бо руйнуєте і самоврядування у столиці, і систему життєзабезпечення міста, створюючи хаос в умовах воєнного стану. Але переконаний, Київ і цю бурю вистоїть!" – запевнив Віталій Кличко.
Європейський парламент у своїй резолюції про сталу реконструкцію та інтеграцію України в євроатлантичну спільноту від 15 червня 2023 року звернувся до вищого керівництва України із закликом зміцнювати місцеве самоврядування й посилити співпрацю з Асоціацією міст України на чолі з Віталієм Кличком.
Контекст:
Чутки про ймовірне звільнення Кличка з посади голови КМДА з'явилися після того, як у ніч на 1 червня внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли в нього потрапити. 3 червня в Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ.
Поліція почала розслідування через зачинене сховище. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадових осіб. 2 червня їх повідомили про підозру: чиновників – у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків, охоронця – у залишенні в небезпеці, що призвело до смерті.
Президент України Володимир Зеленський на запитання журналістів про те, хто відповідатиме за трагедію, відповів 1 червня: "Може бути нокаут". У такій відповіді ЗМІ й експерти побачили натяк на Кличка, який у минулому був боксером.
Сам Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов'язків голову Деснянської районної адміністрації Дмитра Ратнікова після трагедії із загибеллю людей біля зачиненого сховища.