Кличко заявив на зустрічі з Лашетом, що Україна розраховує на підтримку Німеччиною суверенітету й територіальної цілісності Української держави
Кличко сказав, що мають бути запобіжні механізми проти використання газопроводу "Північний потік – 2" як інструменту геополітичної боротьби й тиску Росії на Україну.
"Дуже важливо зберегти та навіть посилити санкції проти Російської Федерації. Зокрема, якщо Росія буде використовувати "Північний потік – 2" як інструмент геополітичної боротьби та засіб тиску на Україну. Ми переконані, що це – небезпечний проєкт для України та Європи, їхньої енергетичної безпеки. Останні заяви Росії не залишають сумніву в цьому. Тому однозначно мають бути запобіжні механізми", – заявив мер Києва.
Під час виступу він нагадав, що Україна вже сім років бореться з російською агресією.
"Зараз я дивлюся на вас і згадую молодих людей у себе на батьківщині, в Україні. Ви знаєте, що понад сім років ми, українці, боремось проти російської агресії. Боремось за свій європейський вибір. Для нас це означає право жити у великій європейській сім’ї. І сьогодні ми намагаємось змінити нашу країну. Змінити відповідно до європейських стандартів та принципів. Ми прагнемо побудувати демократичну, сучасну державу, в якій кожна людина почувається вільно і може реалізувати свій потенціал. Таким ми бачимо своє майбутнє. Чи вдасться нам здійснити свою мрію? Упевнений, що так!" – сказав політик.
За його словами, успіх України, як і Німеччини, багато в чому залежить від активної та наполегливої молоді, якій небайдужа доля рідної країни. Він нагадав, що більшість молоді в Україні зараз зі зброєю в руках захищає свободу й суверенітет країни, а також – мир і стабільність у Європі.
"Багато молоді серед тих, хто намагається робити в Україні нову політику, створює стартапи, досягає успіху в креативних індустріях. Саме вони будують справді нову, ефективну, демократичну Україну. Україну, відкриту для світу. Таких молодих людей багато і в нашій політичній партії УДАР. Я мрію побачити, як тисячі молодих німців і молодих українців спілкуються між собою, працюють над спільними проєктами, разом розробляють і втілюють у життя креативні ідеї. Шукають і знаходять відповіді на такі актуальні виклики, як, наприклад, зміни клімату. Саме через взаєморозуміння та співпрацю європейської молоді на базі спільних демократичних цінностей – через неприйняття агресії та диктату – лежить шлях до справді єдиної, вільної та мирної Європи", – заявив Кличко.
Контекст:
Нинішня канцлерка Німеччини, представниця ХДС Ангела Меркель після 15 років на посаді відмовилася знову висувати свою кандидатуру на вибори, які відбудуться 26 вересня. Про це вона заявила ще 2018 року, а в новорічному зверненні 2021 року підтвердила своє рішення.
У січні новим головою партії ХДС став Лашет. Його ХДС висунула на вибори канцлера.