Клімкін: Ми часто чуємо, що Путін перейшов ту чи іншу "червону лінію". Для Росії більше немає "червоних ліній". Забудьте
Хімічна атака у Великобританії засвідчила, що Росія за президента Володимира Путіна не збирається припиняти гібридну агресію. Про це, виступаючи в Брюсселі, заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
Отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля є тривожним дзвінком для цивілізованого світу. Як інформує прес-служба Міністерства закордонних справ України, про це, виступаючи на політологічному форумі Центру європейської політики "Будуючи безпечну і міцну Україну: прогрес і виклики", який відбувся 19 березня в Брюсселі, сказав глава українського МЗС Павло Клімкін.
Росія наважилася на грубу хімічну атаку в Європі, тому треба подвоїти зусилля для побудови безпечного середовища в Євросоюзі та сусідніх державах, зазначив міністр.
"Ми часто чуємо, що Путін (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН") перейшов ту чи іншу "червону лінію". Для Росії більше немає "червоних ліній". Забудьте про це. Росія розпочала нетрадиційну, але вже цілком реальну війну проти демократичних інституцій та цивілізованого світу. Ми маємо дати скоординовану відповідь на ці загрози", – підкреслив Клімкін.
Він зазначив, що Україна продовжує євроінтеграційні трансформації та комплексне реформування країни на тлі тривалої гібридної агресії РФ.
На сьогоднішній зустрічі в Брюсселі Клімкін передав главам зовнішньополітичних відомств країн Європейського союзу список зі 140 осіб, залучених в організації і проведенні незаконних виборів президента РФ в анексованому Криму.
4 березня 66-річного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. У лікарню потрапив також поліцейський Нік Бейлі, який першим відвідав будинок Скрипаля. Усі троє досі перебувають у важкому стані.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Про це в британському парламенті заявила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Лондона підтримали Франція, США, Німеччина та Австралія, а також Євросоюз.
Москва відмовилася пояснювати інцидент і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Наступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і припинила двосторонні контакти з Росією.
За словами глави МЗС Великобританії Бориса Джонсона, "дуже ймовірно", що наказ про застосування нервово-паралітичного агента в Солсбері віддав особисто президент РФ Володимир Путін. У Кремлі назвали цю заяву "обурливим і непрощенним" порушенням дипломатичного етикету.