Клімкін: У ЄС почав працювати регламент із підвищення безпеки, можливі додаткові перевірки
Те, що перетинання кордону з країнами Євросоюзу триватиме трохи довше, не пов'язано з рішенням Європарламенту щодо візової лібералізації для України, зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
У Європейському союзі з 7 квітня почав працювати новий регламент, спрямований на підвищення безпеки, тому перетинання кордонів може тривати трохи більше часу. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Саме від сьогодні працює новий регламент ЄС, спрямований на підвищення безпеки. Це означає, що він працює не тільки для громадян України, але абсолютно для всіх. Можуть бути додаткові перевірки, цільові перевірки, порівняння даних із шенгенським реєстром, із національними реєстрами. Тому, якщо ви на хвилину довше перетинаєте кордон – не хвилюйтеся. Це ніяк не пов'язано із запровадженням безвізового режиму або іншими процедурами", – сказав Клімкін.
7 квітня набувають чинності нові правила Шенгенського кодексу про кордони. Нововведення передбачає ретельнішу перевірку громадян країн Європейського союзу під час перетинання зовнішніх кордонів співтовариства, зокрема і з Україною. У Держприкордонслужбі України заявляли, що ці зміни не позначаться на швидкості проходження прикордонного контролю на кордоні України з країнами ЄС.
До Шенгенської зони входять 26 європейських держав, які підписали однойменну угоду в місті Шенген (Люксембург) у 1985 році. Шенгенська зона діє подібно до єдиної держави з прикордонним контролем на зовнішній межі – у разі в'їзду та виїзду із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять до цієї зони.