Климпуш-Цинцадзе заявила, що регуляторна політика останніх двох років віддаляла Україну від інтеграції з ЄС

Климпуш-Цинцадзе: У цей момент я не настільки оптимістична, оскільки останні два роки ми досить часто рухаємося в режимі "один крок уперед і два  назад"
Фото: informator.press

Україна протягом останніх двох років не виконувала послідовно своїх зобов'язань для інтеграції з енергетичною системою ЄС, заявила народна депутатка від "Європейської солідарності", голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на онлайн-конференції "Україна у Вашингтоні та світі", пише "Главком".

"Інтеграція української енергосистеми з енергосистемою Європейського союзу – це та мета, якої ми плануємо досягти. Проте в цей момент я не настільки оптимістична, оскільки останні два роки ми досить часто рухаємося в режимі "один крок уперед і два – назад", – зазначила політикиня.

Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що закон про сертифікацію оператора системи передавання, який з одного боку відкриває шлях до інтеграції в ENTSO-E, а з іншого – обмежує імпорт з Росії і Білорусі, нарешті ухвалили в парламенті, але цього недостатньо.

"Закон ухвалено, який дає змогу цьому збутися. Водночас ми усвідомлюємо, що безліч технічних і політичних рішень має бути ухвалено. Більшість із яких потрібно зробити Україні чітко відповідно до європейських правил і регламентів", – заявила народна депутатка.

Контекст:

Після набуття чинності закону "Укренерго" дістало можливість подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, документи для сертифікації, яка є обов'язковою умовою інтеграції об'єднаної енергосистеми України з мережею континентальної Європи ENTSO-E.

Інтеграцію енергосистеми України з ENTSO-E заплановано на 2023 рік. Однією з головних перешкод для реалізації цієї мети стало відкриття імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, а також суперечлива політика НКРЕКП, зазначає "Главком".