Коболєв планує оскаржувати своє звільнення з "Нафтогазу"
"Він зазначив, що, незважаючи на маніпулятивність учорашніх кадрових рішень Кабінету Міністрів України, вони набули чинності. Андрій Володимирович має намір оскаржувати своє звільнення, проте підкреслив, що ці процеси жодним чином не вплинуть на роботу "Нафтогазу", – ідеться в повідомленні.
Коболєв також попросив правління і директорів дивізіонів та функцій групи "Нафтогаз" максимально зберегти високі стандарти роботи і продовжити розпочаті проєкти та ініціативи.
"Головне, про що я вас прошу, – зберегти ту динаміку роботи, яка була у нас протягом останнього року, і реалізувати базові рішення, які були прийняті, щоб забезпечити розвиток видобутку, роздрібного бізнесу та інших стратегічних напрямів групи "Нафтогаз". Важливо, щоб максимально збереглася команда, яка здатна продовжити роботу і втілити в життя все, що планувалося", – процитувала пресслужба Коболєва.
Він також повідомив, що підписав 28 квітня останнє рішення як голова правління – про початок сейсмічних робіт на Чорноморському шельфі.
Коболєв назвав "Нафтогаз" "найкращою командою, яку можна бажати", і підкреслив, що залишається в Україні і не збирається емігрувати.
Контекст:
28 квітня стало відомо, що Кабмін звільнив Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу", на його місце призначили Юрія Вітренка, строк його повноважень – один рік.
Юридично звільнити Коболєва безпосередньо Кабмін не міг. Тому розпустили наглядову раду "Нафтогазу", а за підсумками засідання уряду наглядову раду переобрали заново, у тому самому складі.
Коболєв заявив, що заяви не писав, а про звільнення "дізнався з новин".
Уряд повідомив, що за результатами засідання загальних зборів акціонерів "Нафтогазу" роботу наглядової ради і правління 2020 року визнано незадовільною. У Кабміні зазначили, що чистий консолідований збиток групи компаній 2020 року становив 19 млрд грн, водночас у затвердженому урядом фінплані передбачали отримання 11,5 млрд грн прибутку.
У "Нафтогазі України" назвали рішення Кабміну "юридичною маніпуляцією" і поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Коболєв очолював "Нафтогаз" із березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки.