Колишній радянський розвідник Жирнов про інтереси Путіна під час служби у Дрездені: Студентики в університеті, німецькі комсомольці. Кажуть, на нього там є компромат G

Путін із 1985-го до 1990 року працював у представництві КДБ у Дрездені
Фото: ЕРА (архів)

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін, коли за радянських часів служив у КДБ, потрапив на роботу в НДР завдяки везінню. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону повідомив колишній радянський розвідник-нелегал, письменник Сергій Жирнов, який живе у Франції.

За його даними, у Східну Німеччину в 1980-ті роки Путіна "підтягнув" тодішній начальник постійного представництва КДБ при Штазі (міністерство держбезпеки НДР), який до цього обіймав керівну посаду в Ленінграді й ленінградській області РРФСР, і "він своїх ленінградських висмикував за блатом туди".

"Путін потрапив у цей струмінь, і тому у грудні 1985 року або січні 1986 року йому вдалося приїхати до Німеччини. Але якби його залишили в Берліні – це було б просто класно, тому що [...] можна було зробити кар'єру. [...] А Путіна заслали у Дрезден. А що таке Дрезден? Дрезден – це навіть не Санкт-Петербург [у Росії]", – сказав Жирнов.

Він зазначив, що у Дрездені Путін жив у будівлі Штазі й "усе місто знало, що це чекісти".

"Справи в НДР можна було робити для розвідки цікаві, але в Путіна цих справ не було", – пояснив колишній розвідник.

Він підкреслив, що Путін на той час "ледве не завалив легенду" самого Жирнова і що майбутній президент РФ тоді збирав на автомобіль "Волга".

"Там студентики у Дрезденському державному університеті й Будинок дружби народів – там теж комсомольці німецькі й не німецькі. Я навмисне кажу "комсомольЦІ", а не "комсомолКИ", – і кажуть злі язики, що там щось на нього є, якийсь компромат, що [...] може, німецький комсомолець якийсь з'явитися", – сказав Жирнов.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Путін із 1985-го до 1990 року працював у представництві КДБ у Дрездені.

Він був працівником культури у Дрездені (офіційно, працюючи в НДР за лінією КДБ, він був співробітником Будинку радянсько-німецької дружби).